Polis hırsızların kabusu oldu

Antalya polisi alan hakimiyeti kurarak hırsızların kökünü kuruttu. Kentte son 3 ayda aydınlatılmadık tek bir olay kalmadı

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Polis hırsızların kabusu oldu
Antalya'da son 3 ay içinde meydana gelen 800 hırsızlık olayını gerçekleştiren 300 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hırsızlara Antalya'yı dar eden polis, suça bulaşanları 24 saat geçmeden yakalıyor. Yılda 12 milyonu yabancı, 3 milyonu yerli olmak üzere toplam 15 milyon turistin ziyaret ettiği Antalya'da asayiş ve güvenlik en ön sırada geliyor. Yaz aylarında sadece kent merkezinde günde 150 bin kişi hava, deniz ve karayolu ile kente giriş yaparken bir o kadar kişi çıkıyor. Türkiye'nin her yerinden, dünyanın ise 80 değişik ülkesinden insan Antalya'ya geliyor. Bu kadar çok insan sirkülasyonunun yaşandığı kentte Antalya polisi alan hakimiyeti kurarak yerli ve yabancı hırsızlara göz açtırmıyor.

3 AYDA 800 OLAY ÇÖZÜLDÜ

Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şubesi Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve ilçe emniyet müdürlüklerinin ekipleri kentte hırsızlık olaylarına karşı 24 saat alarmda. Polis kentin huzur ve güvenliğini her şeyin önünde tutuyor. Özellikle asayiş ve hırsızlık olaylarına anında müdahale eden ekipler meydana gelen her türlü olayı en kısa sürede aydınlatıyor. Failler 24 saat geçmeden yakalanıyor. Antalya'da son 3 ayda meydana gelen 800 hırsızlık vakasının tamamının aydınlatıldığını belirten polis yetkilileri bu olaylara karışan 300 zanlının ise tutuklanarak cezaevine gönderiliğini kaydetti.

5 YILIN EN DÜŞÜK RAKAMI

Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri kentte yaşayan yerleşik nüfus hızla artarken hırsızlık olaylarının ise düştüğünü bildirdi. Son beş yılda yerli ve yabancı turist sayısının da katlanarak arttığına da dikkat çeken polis yetkileri, asayiş ve hırsızlık olaylarında ise yüzde 30 düşüş yaşandığını kaydetti. Emniyet güçleri ayrıca alan hakimiyeti ve işinin ehli polisler sayesinde Antalya'nın dünyanın en huzurlu turizm kentlerinin başında geldiğini bildirdi.

SİZİN İÇİN BURDAYIZ
Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, vatandaşın huzur ve güveni için çalıştıklarını söyledi. Antalya'nın turizm kenti olması nedeniyle insan sirkülasyonunun en çok yaşandığı kentlerin başında geldiğini belirten Tonbul, "Yılda 15 milyon insanın giriş çıkış yaptığı kentte arkadaşlarımız canla başla çalışıyor. Bizim için insanımızın ve kente gelen misafirlerimizin huzur ve güveni her şeyin önünde gelir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis hırsızların kabusu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN