Sabah 30 yaşında

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Sabah 30 yaşında
Muamer Türker Antalya Valisi

Türkiye'nin güvenine mazhar bir gazete
ANTALYA Valisi Muammer Türker, SABAH gatesenin Türkiye'nin güvenine mazhar olduğunu belirterek, "Ülkemizin basın hayatında 30 yıldır hizmet veren doğru ve ilkeli habercilik anlayışıyla Türkiye'nin güvenine mazhar olan SABAH gazetesine daha nice başarılı yayın yılları diler, çalışanlarına başarı dileklerimi sunarım" diye konuştu.

Menderes Türel Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

Türkiye'nin önemli basın kuruluşu
SABAH gazetesinin kurulduğu günden bugüne Türkiye'nin en önemli basın kuruluşlarında biri olduğunu belirten Antalya Büyükşehir belediye Başkanı Menderes Türel, "Sabah gazetesi basının evrensel ilkeleri çerçevesinde sürdürdüğü tarafsız ve doğru haberciliği, ilkeli yayıncılığı ile sadece ülkemizin değil, dünyanın saygısını kazanmıştır. Dünya geneline yayılan haber ağı, gündem oluşturan haberleri ile Türkiye'ye yön vermiştir" dedi.

GÜCÜ OKURUNDAN

Sabah gazetesinin gücünü okurlarından aldığını vurgulayan Türel, "Kalitesi, sağduyulu haberciliği ve Türkiye'ye olan sevdasıyla 30 yıldır zirveden hiç inmemiştir. Elinde tuttuğu meşale ile ülkemizin gelişmesi ve büyümesi, demokratikleşmesi için her türlü katkıyı koymuştur. Bu duygu ve düşüncelerle Sabah gazetesinin 30'uncu kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm çalışanlarına başarılar diliyorum" diye konuştu.

Hasan Kürklü Burdur Valisi

Gündemi takip ediyoruz
SABAH gazetesinin Türkiye'de günlük olarak 22 Nisan 1985 tarihinde yayımlanmaya başladığını ve kamuoyunun gelişen olayları ile gündemi takip etmesine yardımcı olduğunu belirten Burdur Valisi Hasan Kürklü, "SABAH gazetesinin 30'uncu kuruluş yıldönümünü tebrik eder, yöneticilerinden çalışanlarına kadar tüm SABAH gazetesi ailesine çalışmalarında başarılar dilerim" dedi.

Vahdettin Özkan Isparta Valisi

Objektif tutum
Ülkemizde basın yayın kuruluşlarının halkın habere ulaşmasındaki en büyük unsurların başında geldiğini belirten Isparta Valisi Vahdettin Özkan, "Bu itibarla objektif tutumu ile vatandaşlarımızın doğu habere ulaşmasındaki en büyük medya kuruluşlarından, SABAH gazetesinin kuruluşunun 30. yılını kutlar tüm çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.

Prof. Dr. Necat Yılmaz KHB Genel Sekreteri

Yol gösterici
SABAH gazetesinin 30'uncu yılını kutlayan Antalya KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basının, sivil toplumun dinamizmini beslediğini ve demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlendiğini söyledi. Yılmaz, "Her türlü zorlu şartlarda son derece özverili bir şekilde gayret göstererek, kendi etik değerlerini de titizlikle takip eden, ilkeli ve tarafsız bir şekilde meslekte 30 yılını tamamlayan Sabah Gazetesi'nin tüm emektar basın mensuplarını tebrik eder meslekte daha nice başarılı yıllar dilerim" diye konuştu.

Hakan Tütüncü Kepez Belediye Başkanı

İlkeli basının önemi büyük
Antalya'nın yükselmekte olan ilçesi Kepez'in Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez'in yeniden yapılanmasına tanıklık eden SABAH gazetesinin 30'uncu yılını kutladı. Tütüncü, "Ülkemizin ve bölgemizin gelişmesine, toplumumuzun refah seviyesi ile birlikte kişilik hak ve özgürlüklerin artmasında, ilkeli basının payı büyüktür. Halkımızın bilgi edinme hakkını yerine getirme çabası, sürekli gelişim gösteren Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşları için anlamlıdır. Bu anlamda gayret gösteren Sabah Gazetesi'nin kuruluşunun 30'uncu yıl dönümünü kutluyor, daha nice birlikte 30 yıllar diliyorum" diye konuştu.

Turgay Genç Döşemealtı Belediye Başkanı

Tanıtımda pozitif katkı
DÖŞEMEALTI Belediye Başkanı Turgay Genç, SABAH gazetesine ilçenin tanıtımına verdiği desteğe teşekkür ederek, yıl dönümünü kutladı. Döşemealtı'nın, tarihi, doğal ve coğrafik güzellikleriyle Antalya'nın yeni yaşam merkezi olduğunu vurgulayan Başkan Genç, "Döşemealtı ilçemizi sayfalarına taşımak suretiyle tanıtımına pozitif katkıda bulunan Sabah Gazetesi'nin kuruluşunun 30'uncu yıldönümünü kutlar, başarılarının devamını dilerim" diye konuştu.

Muhittin Böcek Konyaaltı Belediye Başkanı

Devlet ile toplumun köprüsü
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, basın ve medya kuruluşlarının demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından olduğunu vurguladı. Basın kuruluşlarının aynı zamanda devletle toplum arasında köprü görevi gören önemli birer sivil toplum örgütü olduğunu ifade eden Böcek, "Bu anlamda ilk kez 22 Nisan 1985 tarihinde yayımlanan ve basın meslek kuruluşları içerisinde saygın bir yere sahip olan SABAH gazetesinin 30'uncu kuruluş yıldönümünü kutluyorum.Konyaaltı İlçemizin gelişimine de tanıklık eden SABAH Ailesi'ne, ilkeli habercilik anlayışı doğrultusunda daha nice yıllar diliyorum" diye konuştu.

Davut Çetin ATSO Yönetim Kurulu Başkanı

Aydınlatıcı rol
Dünyada ve ülkemizde 30 yılda büyük değişimler yaşandığını ifade eden Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, "Her alanda büyük bir değişim ve dönüşüm yaşandı. Bu dönüşüm sürecinde basın hep bilgilendirici, toplumu aydınlatıcı bir rol üstlendi. SABAH gazetesi bu 30 yılda Türk basınının önemli bir kurumu oldu. Gazeteniz, gerek yerel ekleri, gerekse ulusal yayınları ile kentimiz haberlerinin Türkiye gündemine taşınması noktasında hep önemli bir rol üstlendi. Bu vesile ile Sabah gazetesinin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere, şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyor, yayın hayatınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.

Ali Çandır ATB Yönetim Kurulu Başkanı

Yerelin de sesi
Basının toplumun gözü kulağı olduğunu ve kamuoyu adına sorgulama ve denetleme görevini yürüttüğünü vurgulayan Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, "İleri demokrasi için, fikir ve ifade özgürlüğü için güçlü basın olmazsa olmazdır. SABAH gazetesi 30 yıldır halkın bilgi almasını sağlayarak kamu görevini yerine getirmektedir. 12 yıl önce bölge ekini çıkararak Batı Akdeniz'den haberdar eden SABAH gazetesi, yerelin de sesi olmuştur. Sabah gazetesinin 30'uncu yılının Türk basın hayatına hayırlı olmasını diliyorum, çalışanlarına başarılar diliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah 30 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN