Hoca'ya 'Aklan da gel' çağrısı

Giriş Tarihi: 29.4.2015
Hoca'ya 'Aklan da gel' çağrısı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Mustafa Akaydın'ın hakkındaki iddialarla ilgili kendisini televizyonda açık oturuma davetine, "Önce aklansın sonra karşıma çıksın" şeklinde cevap verdi. Türel, TV stüdyolarının mahkeme salonu olmadığını belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü:

AKLANDIKTAN SONRA
"Hakkında ihaleye fesat, irtikap, hile, menfaat sağlamak ve trilyonlarca liralık zimmet iddiası bulunan bir kişi bunların hesabını bağımsız yüce yargı önünde vermelidir. Akaydın'ın söylediği gibi benim hakkımda da bazı Sayıştay sorguları ve kendisinin uydurduğu iftira dosyaları vardı. Ancak ben hepsinden aklandıktan sonra milletvekili adayı oldum. Temiz toplum temiz siyaset diyorsak ona yakışan, Menderes Türel'in yaptığı gibi önce hakkındaki 35 dosyadan aklanıp sonra milletvekili olmasıdır. Bu dosyalardan aklandıktan sonra her zaman TV stüdyolarında karşısına çıkarım. Menderes Türel ne hakim ne de savcıdır. Stüdyolar da mahkeme salonu hiç değildir. İhaleye fesat, irtikap, menfaat sağlamak, zimmet iddiaları ile ilgili suçlamaların cevabının verileceği makam bağımsız yüce Türk yargısıdır. Akaydın, 'İhaleye fesat, irtikap gibi suçlarla ilgili hakkımda dosya yoktur' diyemediğine göre, bu iddiaların cevabını bana değil yetkili mercilere vermelidir" dedi.

BAYKAL GÜZEL SÖYLEMİŞ

Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın "Kimin elinde ne bilgi, belge varsa yetkili mercilere iletmelidir. Ortada bir yolsuzluk varsa kapatılsın demiyorum" sözlerine de açıklık getiren Türel, "Baykal ne güzel söylemiş. Zaten biz de elimizdeki evrakları Akaydın yargılansın diye ilgili mercilere ilettik. Ancak o hakkındaki iddialarla ilgili hesap vermekten milletvekili olup kaçmak istiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hoca'ya 'Aklan da gel' çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN