Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ben daha Antalyalıyım'

KONYSİAD'ın konuğu olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan, ithal aday söylemlerine sert çıktı

Giriş Tarihi: 30.4.2015
'Ben daha Antalyalıyım'
Konyaaltı Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (KONYSİAD) konuğu olan AK Parti Antalya birinci sıra milletvekili adayı Lütfi Elvan, kendisiyle ilgili 'ithal aday' söylemlerine yanıt verdi. KONYSİAD Başkanı Emin Altıner tarafından kahvaltının verildiği ATİK'te karşılanan Elvan, 'ithal aday' eleştirileriyle ilgili, "Bu kadar düşmemeli. Ben onlardan daha Antalyalıyım. Acaba benim kadar yaşamış mı Toroslar'da. Öyle ucuz Antalyalılık olmaz. Bunlar cevap vermeye bile değmez. Bunu söyleyen arkadaşlarımız yarın inşallah benimle kol kola gezecek. 'Hata yapmışız, özür diliyoruz' diyecekler" dedi.

DENİZ UÇAĞI GERÇEK

Elvan, Antalya'nın batısına yapmayı düşündükleri deniz uçağı projesiyle ilgili bir köşe yazarının 'hayal' söylemlerine de yanıt verdi. Projenin hayal olmadığını, İstanbul ve Yalova arasında şu anda işleyen deniz uçağı seferlerinin olduğunu ifade eden Elvan, "Bu arkadaşlarımıza bu projeler belki hayal olarak gelebilir. Ancak biz, bu seferleri yapıyoruz. Bunlar filmlerde olan şeyler değil. Türkiye bunu yapıyor zaten. Somut çalışmalarımızı önümüzdeki dönem görünce o arkadaşların ne cevap vereceğini merak ediyorum" dedi.

LOBİLER BİZE SÖKMEZ

Toplantıda Gazipaşa Havalimanı yapılırken ortaya atılan lobicilik iddiaları hatırlatılarak sorulan, Antalya'nın batısına yapmayı planladıkları havaalanı projesiyle ilgili soruyu da yanıtlayan Elvan şöyle konuştu: "Hiçbir lobi bize sökmez. Bizi başkalarıyla karıştırmayın. Biz doğrusu neyse onu yaparız. Biz buna muktediriz. Gazipaşa Havaalanı'nı inek çiftliği yapalım dediler. Şu anda 52 havaalanı da aktif olarak kullanılıyor. Sabiha Gökçen Havaalanı'na da uçak inmez dediler ama şu anda 20 milyonu geçti yolcu sayısı. Bizim yaptıklarımızı dahi takip edecek düzeyde değiller. Açılışı yapılacak binlerce tesisimiz var. Yetişemiyoruz. Artık şu ideolojileri bırakmamız lazım."

'BU NE REZALET' DİYE SORDUM
Elvan, bir işadamının mermer ve taş ocaklarının yarattığı çevre kirliliğini sorması üzerine şunları söyledi: "Ben de Çakırlar ve Geyikbayır'ı bölgesine gittiğimde gördüm. Arkadaşlara, 'Bu ne rezalet?' diye sordum. Tamam 2 milyar doların üzerinde bir mermer ihracatımız var ama bu buraları bu şekilde bırakıp gitmek anlamına da gelmiyor. O sahaları bozduysanız eski haline getireceksiniz. Çok haklısınız." Elvan, daha sonra Kumluca'da Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında gerçekleştirilen Geleneksel Yörük Göçü kortejine katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ben daha Antalyalıyım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN