Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Brunei'den Burdur'a

Giriş Tarihi: 30.4.2015
Brunei'den Burdur'a
Ülkesi Brunei'den 2 yıl önce dünyayı dolaşmak için ayrılan 29 yaşındaki Freddy Yusof, 12 ülkeyi gezdikten sonra geldiği Burdur'daki Lisina Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde yaralı yabani hayvanların bakımını yapmaya başladı. Hayatına yeni şeyler katmak, yeni kültürlerle tanışmak için ülkesinden ayrılarak dünyayı gezmeye karar verdiğini belirten Yusof, bu nedenle 2013 yılında ülkesinden ayrıldığını dile getirdi.

BU BENİM DÜNYAM
İki yıldan bu yana Malezya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Filipinler gibi 12 ülkeyi gezdiğini, bu ülkelerde farklı işlerde çalıştığını anlatan ve Türkiye'de 4 ay önce Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'ne geldiğini ifade eden Yusof, buradaki ortamı gördüğünde hayatında en çok yapmak istediği şeyi bulduğunu anladığını vurguladı.

GÖNÜLLÜ

Hayvanlarla vakit geçirmenin yapmak istediği iş olduğunu dile getiren Yusof, "Malezya'dayken de hayvan barınağında çalıştım. Burada gönüllü çalışıyorum. Sadece yemek ve kalacağım yer veriliyor. Dünyayı gezmek istiyordum ama şimdi buradan ayrılmayı düşünmüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Brunei'den Burdur'a
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN