Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'ya yeni ADSM

Kepez'de 50 ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezinin temeli atıldı. Toplam 15 milyon liraya malolacak merkez 2016'da açılacak

Giriş Tarihi: 1.5.2015
Antalya'ya yeni ADSM
Antalya'da geçen ay hizmete giren Varsak'taki Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nin (ADSM) ardından 50 ünitelik ikinci bir ADSM'nin temeli atıldı. Yaklaşık 9 dönüm inşaat alanı olan ve yüzde 33'lik alanı Kepez Belediyesi, yüzde 33'ü Vakıflar Bölge Müdürlüğü, yüzde 33'ü Hazine'ye ait olan Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi alanın, sağlık tesisi olarak değerlendirilmesi konusunda 2010 yılından bu yana gerekli çalışmalarının tamamladığı belirtilirken, inşaat maliyeti 10 milyon 345 bin lira, donamım maliyeti ise yaklaşık 5 milyon lira olan hastanenin, 2016 yılında hizmete girmesi hedeflendiği bildirildi.

VATANDAŞ ÇOK MEMNUN

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, temeli atılan eserin çok büyük emeğin, gayretin ve azimle çalışmanın neticesi olduğuna vurgu yaparak, "Şimdi bu temeli atmak bize büyük onur veriyor. Bu hayalimizin peşinde koşarken o zamanki AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, mülkiyet sorunlarının çözümü konusunda bize çok yardımcı olmuştu" dedi. Günümüzde vatandaşların en fazla memnun olduğu hizmetlerin sağlık alanında gerçekleştiğini belirten Milletvekili Hüseyin Samani ise, "Yıllardır bu ülkede hastanelerdeki kuyruklar, uzak yerlerde kalan vatandaşlarımızın alamadığı ambulans hizmeti konu oluyordu. Ağzında dişi eksik olanlar, konuşurken, gülerken mahcup olmamak için ağzını kapatıyordu. Bu merkezler sayesinde ülkenin hiçbir evladı konuşurken, gülümserken dişinin eksikliğinden dolayı mahcubiyet çekmeyecektir. Tesisin en önemli katkısı bu olacaktır" diye konuştu.

MODERN BİR TESİS OLACAK
Bu tesis ile Antalyalılara daha modern bir sağlık hizmeti sunulacağına değinen Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür ise, "Emekleri olan başkanımıza, vekillerimize, bakanlık yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu arsanın kazandırılması için uzun bir çalışma gerekti. Şu anda Antalya'da kamu hastaneleri olarak 2 bin 390 civarında yatağımız var. 2015 sonunda bu sayı 3 bine çıkacak. Önümüzdeki süreçte yatak kapasitemiz 4 bine çıkacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya yeni ADSM
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN