Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gıptayla izlenen aday birlikteliği

Bir tarafta yan yana gelemeyen CHP adayları, diğer tarafta 3 günde tüm ilçeleri birlikte gezen AK Parti adayları. Çalışmalar işte bu tabloyla yürüyor

Giriş Tarihi: 4.5.2015
Gıptayla izlenen aday birlikteliği
AK Parti milletvekili adaylarının belli olmasıyla tanıtım çalışmalarına hızlı başladı. Merkez ilçeler dışındaki 19 ilçenin tamamında gerçekleşen tanıtım programlarıyla 14 milletvekili adayı halkla buluştu. AK Parti Antalya milletvekili ilçe aday tanıtım toplantılarının startı birinci sıra adayı Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı Lütfi Elvan'ın kaptanlığında İbradı'dan verildi. Aynı gün Akseki, Gündoğmuş, Manavgat ve Serik ilçelerinde 14 milletvekili adayı halkla bir araya geldi.

3 GÜNDE TÜM İLÇELER
İlçe turunun ikinci gününde Kaş, Demre, Finike ve Kumluca'yı kapsayan batı ilçelerinde tanıtım yapıldı. Aday tanıtım toplantıları Gazipaşa, Alanya, Korkuteli ve Elmalı programıyla sona erdi. 3 günlük tanıtım turunun ardından Kemer'de özel bir tanıtım toplantısı gerçekleşerek, 5 merkez ilçe dışındaki 19 ilçenin tamamına ulaşılmış oldu.

TOPLU FOTOĞRAFLARI YOK

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer diğer partilerde adayların hep birlikte bir fotoğraf bile veremediğine dikkat çekti. AK Parti olarak tüm adaylarla merkez ilçeler dışında tüm ilçeleri gezdiklerini hatırlatan Sümer, "Biz bu birlikteliği, bu takım çalışmasını gösterdik. Tüm adaylarımızla, teşkilatımızı ve halkımızı bir araya getirdik" dedi. CHP'li adaylar sadece hafta sonunda Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya mitinginde biraraya gelebildi. CHP adayları arasındaki küskünlük yine fotoğraf karesine yansıdı ve Deniz Baykal ile Mustafa Akaydın, fotoğraf karesinde yan yana gelmedi.

HER GÖNÜLE GİRİLECEK

Tanıtım turu ile seçim çalışmalarına start verdiklerini ifade eden Sümer, "Herkes kendi etkili olduğu, tanındığı bölgesinde çalışıyor. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmayacağız. Adaylarımız esnaf ziyaretleri yapıyor, ev sohbetlerine katılıyor" diye konuştu.

Lütfi Elvan

Antalya için dersimi iyi çalıştım. Bütün eilçelerin sorunları ve yapılması gerekenleri tek tek belirledik ve çantamda dosyalar halinde hazır. Bende bu yörenin bir çocuğuyum. Toroslar'da büyümüş bir insanım. Antalya'yı, Torosları çok iyi bilen tanıyan sorunlarını da bilen bir kişiyim. Kamu yatırımlarının yüzde 49'unu harcayan, gerçekleştiren bir bakanlık görevinde bulunmam, yine bu bölgenin bir insanı olmam nedeniyle sayın Başbakanımız Antalya'dan aday olmamı istedi. Hatta 'Toroslara, o bölgeye, Akdeniz'e sahip çıkacaksın' şeklinde bir talimatı oldu. Antalya için karayolları ulaşım ağından, hızlı tren projelerine, deniz ulaşımı ve taşımacılığına kadar projelerimiz var. Antalya bilim ve teknoloji merkezi olacak ve Antalya'yı akıllı kent haline getireceğiz. Şu unutulmamalı ki farklı siyasi partilerden olabiliriz. Dava konusu Antalya olduğu zaman hep birlikte, hep beraber olmalıyız diye düşünüyorum. Benim anlayışım bu. Böyle bir yaklaşım içinde olmamız halinde ben Antalya'da çok başarılı olabileceğimizi düşünüyorum.

Mustafa Köse

Antalya'nın problemlerini biliyoruz. Dertleriyle dertlenip, vatandaşın içinde olacağız. Bu anlamda gerek tarımın gerekse turizm ve ticaret başta olmak üzere diğer kesimlerin problemleri ve sorunları konusunda ve bunların çözümüne dahil ne üretebilirsek Antalyalıların hizmetkarı olacağız.

Hüseyin Samani

AK Parti olarak başarımızın altındaki en önemli etken birliktelik. Muhalefet bizden ders çıkartamıyor, bir araya bile gelemiyor. AK Parti'de sadece adaylar değil, aday adayları bile bizimle birlikte geziyor. 13'üncü sıradaki aday arkadaşımız, 'Benim rakibim Deniz Baykal' diyor. İnancı ve gayreti ortada.

Gökçen Özdoğan Enç

Kadın noktasında, en az iki Antalyalı kadın milletvekili ile Antalyalı kadınların temsilini sağlayacağız. CHP ve MHP'de seçilebilir sırada kadın aday yok. 2011'de de seçilebilir sırada her iki partide de aday yoktu. Siyasetin öznesi kadındır. Önümüzdeki dönemde kadın ağrılıklı çalışmalarımız yoğunlaşacak.

Sena Nur Çelik

Antalyalıların özellikle kadınların ve gençlerin yakın ilgisi ve sevinci ile karşılaştım. Allah nasip eder ve seçilirsem bu ilgiye ve sevgiye layık olmak için var gücümle çalışacağım. Genç kadın bir milletvekili adayı olarak, kadınlara ve gençlere ilişkin meseleler üzerine özellikle yoğunlaşmayı istiyorum.

İbrahim Aydın

Görevim icabı 30 yıldır Gazipaşa'dan Kaş'a kadar tüm bölgede çalıştım. Kırsalı çok iyi tanıyorum. Antalya için hayati önemi olan tarım ve turizm konularına hakimim. 30 yıllık tecrübemi yeni anayasanın çıkmasında ve yeni Türkiye'nin oluşumunda kullanmak istiyorum. AK Parti ideoloji partisi değil, hizmet partisi.

Atay Uslu

Antalya çok şanslı. Çünkü hem Ankara'yı hem belediyeciliği bilen bir Büyükşehir Belediyesi Başkanı var, çok şanslı çünkü Boğazların altından ve üstünden yollar yapan Ulaştırma Bakanı Antalya'da. Benim hedefim ise Batı Antalya'da Likya Üniversitesi'nin açılması. Bunun için gayret göstereceğim.

İbrahim Türkiş

Çok coşkulu ve istekli bir halkla karşılaştık. Tabanda şu anda çok sıcak ve AK Parti iktidarının devamını isteyen bir halk var. AK Parti'nin güçlenerek çıkacağı konusunda ciddi bir umut taşımaktayım. 7 Haziran günü Antalya açısından bayram havasında geçecek.

Nevin Korkmaz Zor

Benim yeni Türkiye yolunda, umudum ve cesaretim var. AK Parti ailesi olarak hiçbir zaman umudu ve cesaretini kaybedenlerden olmadık. Yeni Türkiye yoluna da umutla ve cesaretle yürüyeceğim. Güzel Antalya'nın güzel insanlarının yanımızda yer alacağına yürekten inanıyorum.

Hakkı Beşkazalı

Gerek seçim kampanyası sürecinde, gerekse daha sonrasında, Korkuteli ve Antalya için bir tanıtım ve hizmet elçisi olacağım.

Ercan Mekteplioğlu

AK Parti bir hizmet partisidir. Muhalefet partileri, bizim 12 yılda yaptıklarımızın hayalini bile kuramıyorlar. Bu davaya bu şekilde inanarak, bu şekilde mücadele ederek çalışmalıyız. Güçlü bir kadromuz var. Üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.

İzzet Yılmaz

Kurucusu olduğum AK Parti'nin ekonomik kalkınma ve istikrar, insan hakları ve özgürlükleri, toplumsal barış, birlik ve beraberlik çalışmalarına destek olmak hedefiyle aday oldum. Büyük Türkiye'nin gerçekleşmesini sağlayacak yeni anayasa ve başkanlık sisteminin gerçekleşmesi için çalışacağım.

Murtaza Tamyürek

Hedefimiz Antalya'da birinci parti olmak. Daha önce 6 olan milletvekili sayısını 7-8'e tırmandırmak istiyoruz. Bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm ilçeleri toplu şekilde gezdik. Şimdi tek tek gezeceğiz. Beklediğimizin üzerinde ilgi gördük. Bunun neticesinin de iyi olacağını düşünüyorum.

Mustafa Akdeniz

İlçelerimizi ziyaret ettik. Halkımızın teveccühünün çok olduğunu gördük. Özellikle Sayın Başbakanımızın bizler için takım kaptanı olarak seçtiği Sayın Lütfi Elvan'a yoğun teveccühü hissettik. Umarım bu sandığa güzel bir şekilde yansıyacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gıptayla izlenen aday birlikteliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN