Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Murat ÖZGEN: Mücadele iyi hücum eksik

Giriş Tarihi: 4.5.2015
GEÇTİĞİMİZ yıl kendi içlerinde yaptıkları büyük hatalar nedeniyle Süper Lig'e veda eden iki takımın maçı. Hatalarından arınan Kayseri ile girdaptan kurtulamayan Antalyaspor'un maçı bir başka ifadeyle. Kayserispor şampiyonluğu hak etti. Aksini söylemek futbola ihanet olur. İkincilik kimin hakkı?
Sıralama yaparsak Antalyaspor gerilerde kalır. Ancak şans var mı?
Evet. Artık kadroyu yorumlamıyoruz.
Zaten elde avuçta kalan hepsi bu. İlk 11 neyse son 11 de o olmalı. Başka alternatif yok. Kenardan gelip maçı çevirebilecek yada öndeyseniz skoru koruyabilecek kimse yok. Belki Sakıb, belki Berk, belki yetenekli Oğuz.
1 hafta önce 'hava değişimi' diye izne gönderdiğiniz adamı ilk 11'e alıyorsanız, zaten ilk iki için yapılan 'kimin hakkı' sıralamasında otomatikman geri düşüyorsunuz. Bu tür gelgitler bırakın takım içini, kamuoyunda güven kaybı yaratıyor. Belli ki yine 'puan futbolu' için sahadayız. Bu maça özel, 'şampiyon yapmama futbolu' Kayseri'nin şampiyonluğu bizi ilgilendirmiyor artık.
Biz maç sonunda hanemize puan yazdırabiliyor muyuz, ona bakarız.
Bunun için iyi mücadele etmeli, yakaladığınız bir fırsatı değerlendirebilmelisiniz.
Öncelikle takım son derece iyi mücadele etti. Antalyaspor'un bu sezon iyi oynadığı tek maçı hatırlıyorum, ilk yarıda 2-0 kazanılan Kayserispor maçı. Antalyaspor'un bu sezon iyi mücadele ettiği tek maçı görüyorum, dünkü Kayserispor maçı.
Kaleci Ozan'dan başlayarak tüm oyuncuları kutlamak lazım.
Özellikle takımın direnç gücünü arttıran, oyuna sonradan giren Berk ve Oğuz'u ayrıca tebrik ediyorum. Genç yaşta bu yükün altından iyi kalktılar.
3 puan için gerekli olan iki şarttan biri mücadeleydi, alkışlandı.
İkincisi ise doğru zamanda atılacak bir kontratak golü. Bunun için elinizde iyi bir Diarra olmalı. Diarra vardı ama iyi değildi. Son haftalarda sallanıyor. 'Kara Yılan'ın yılanlığından eser kalmamış. Ahmet Aras'ın olmayışı topal bırakıyor takımı.
İkinci şart yerine gelmeyince 1 puanla yetiniyorsunuz. Artık 3 hafta kaldı. Kağıt kalem elde, hesaplar yapılıyor. 'Bu takım play-off'tan çıkamaz' diyenlere karşı savım, dünkü mücadele.
Antalyaspor play-off'ta dünkü gibi oynarsa işi kolaylar. Bu arada ben play-off hesapları yapmaya başlamışım bile farkında olmadan.
Umarım buna gerek bile kalmaz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat ÖZGEN: Mücadele iyi hücum eksik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN