Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SAHİPSİZ LİMAN

Tur tekneleri yarım tur yapıp gezicileri çileden çıkartıyor. Tarihi liman içine oto park için verilen izinler bölgeyi içinden çıkılmaz bir hale sokuyor

Giriş Tarihi: 4.5.2015
SAHİPSİZ LİMAN
Her gün binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası olan Tarihi Kaleiçi Yat Limanı'nda herkes kafasına göre takılıyor. Tur tekneleri gelişigüzel fiyat tarifesi ve tur güzergahı belirlerken, liman içinde ise otobanı andıran araç trafiği yaşanıyor. Liman içerisine izin verilen otomobil parkları ise çirkin görüntü oluşturmasının yanında yaya trafiğini içinden çıkılmaz bir hale sokuyor.

TEKNELER YARIM TUR YAPIYOR

Tekne çalışanlarının birer hanutçu gibi müşteri kapma yarışına girdiği Yat Limanı'nda bazı tekne sahiplerinin müşterilerine yarım tur yaptırmaları dikkat çekiyor. Teknelerin, geziye çıkanları Düden Şelalesi'nin denizle buluştuğu Lara Gençlik Parkı'ndaki şelaleye kadar götürüp Yavuz Özcan Parkı'ndan tur attırarak limana getirmesi gerekirken, eski mezbahadan geri dönmeleri tepki çekiyor.

TARİHİ YAPILARA SAYGISIZLIK

Kaleiçi Yat Limanı'ndaki tarihi İskele Camii ise ayrı bir ayıpla karşı karşıya bırakılıyor. Denetimsizlik nedeniyle büyük boy WC tabelası konulan cami yanındaki park da ayrı bir ayıba sahne oluyor. Olumsuzlukları şikayet edecek bir merci bulamayan vatandaş ve tatilciler, "Buraya bir düzen getirilmeli. Tekneciler gezi için fiş vermeli ve bölgedeki düzen sağlanmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SAHİPSİZ LİMAN
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN