Londra ve Pekin'e hızlı tren ulaşımı

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan turizm için yeni bir müjde daha vererek 2018 yılı sonunda marka kent Antalya'dan Londra ve Pekin'e hızlı trenle ulaşılabileceğini açıkladı

Giriş Tarihi: 6.5.2015
Londra ve Pekin'e hızlı tren ulaşımı
Antalya'nın Kepez İlçesi'nde AK Parti seçim ofisinin açılışını yapan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı AK Parti Antalya 1. sıra Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Antalya'nın 2018 sonunda hızlı tren ağıyla dünya metropollerine bağlanacağını söyledi. Elvan açılışın ardından da Antalyalı turizmciler ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ile buluştu.

SÜREKLİ SALDIRIYORLAR

Sakarya Bulvarı'nda bulunan seçim ofisinin açılışına Elvan'ın yanısıra, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve çok sayıda partili katıldı. Vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Elvan, Antalyalıların 7 Haziran seçimlerine hazır olduğunu söyledi. Muhalefetin AK Parti'ye saldırdığını söyleyen Lütfi Elvan, "Muhalefet CHP'lisiyle, MHP'lisiyle HDP'lisiyle bize saldırıyor. Bu millet milli irade için 7 Haziran'da AK Parti için sandıkları patlatacak inşallah" dedi.

İPEK YOLU DEMİR YOLU
Antalya'yı hızlı tren projeleriyle dünya kentlerine bağlayacaklarını ifade eden Elvan, seçimlerin ardından başlayacak çalışmalarla Antalya'dan Londra ve Pekin'e kadar hızlı trenle gidilebileceğini söyledi. Elvan, Antalya'ya mega projeler kazandıracaklarını belirterek, "Antalya, Londra'ya kadar hızlı tren hattına sahip olacak. 2018 sonu itibariyle Antalya'dan yola çıkan bir kardeşimiz Çin'deki Pekin'e kadar gidebilecek. Tarihi ipek yolumuza tarihi ipek demir yolunu döşüyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" diye konuştu.

MUHALEFETİN HEYBESİ BOŞ

Muhalefetin heybesinin boş olduğunu belirten Elvan, "Onların heybelerinde proje yok, hedef yok. Onların heybesinde tek bir şey var. O da Türkiye'nin karanlık günlere geri dönmesi. Muhalefet bugüne kadar ne yaptı, bir çivi çaktı mı? Kepez'de 80 yılda yapılandan daha fazlasını Kepez Belediyesi yaptı. Tapu sorunu vardı ve 30 bin kişiye tapu verildi" ifadelerini kullandı.

MARKA ŞEHİR ANTALYA

Açılışın ardından Rixos Downtown Otel'de turizmciler, denizciler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile buluşan Lütfi Elvan turizmdeki düşük gelir seviyesine dikkat çekerek, "Tanıtım yönünde ciddi eksikliklerimiz var. Antalya'ya 'ucuz turizm kenti' denilmesine itiraz ediyorum. Antalya marka bir şehir olmaya layık. Antalya tarihi dokusuyla, mevcut potansiyeli ile çok daha iyi bir yere mutlaka gelecek" dedi.

LARA'YA KRUVAZİYER LİMAN

Antalya ve bölgeye ilişkin projelerini turizmcilerle paylaşan Elvan, kruvaziyer liman müjdesini yineledi. Antalya'nın doğusuna, Lara bölgesine kruvaziyer liman yapımı için somut adımlar atacaklarını belirten Elvan, "Turizmin ulaşımla doğrudan bağlantısı var. Ulaşım altyapısı itibariyle önemli yatırımlarımız olacak. Antalya kruvaziyer limanı genişlemesi için somut adım atacağız. Sera Otel yanında kruvaziyer limanı düşünüyoruz. Kundu bölgesinde düşünülen kruvaziyer limanı sığlık alan çok olması nedeniyle alternatif olarak tutuyoruz. Batı Antalya önemli bir turizm bölgesi. Antalya Havalimanı ve Dalaman Havalimanı'nın uzaklığı göz önüne alınırsa turistler için cazip değil. Batı Antalya'da havaalanı inşasını planlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Londra ve Pekin'e hızlı tren ulaşımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN