Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köprülü kavşakları Akaydın engelledi

Hükümetin Antalya'da 12 yılda 15 milyar liralık kamu yatırımı yaptığını ifade eden Elvan, yatırımların Akaydın'ın yaklaşımı nedeniyle 5 yıl sekteye uğradığını söyledi

Giriş Tarihi: 7.5.2015
Köprülü kavşakları Akaydın engelledi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, A Haber'de yayınlanan ve Banu El'in sunduğu Gece Ajansı'nın konuğu oldu. Antalya'nın en önemli sorununun ulaşım olduğunu ifade eden Elvan, bunda ulaşım yatırımlarının Mustafa Akaydın döneminde sekteye uğramasının etkili olduğunu savundu.

AKAYDIN FRENLEDİ

Hükümetin Antalya'da 12 yılda 15 milyar liralık bir kamu yatırımı yaptığını ifade eden Elvan, "Yatırımların 3.5 milyar lirası sadece ulaştırma altyapısına yönelikti. Ama 2009 ve 2014 döneminde belediye başkanı olan CHP'li Akaydın döneminde, ulaştırma bakanlığımızın Antalya merkez ve Antalya çıkışlarında köprülü kavşak yapılmasına izin verilmedi" diye konuştu.

3 YENİ KAVŞAK AÇILIYOR

Akaydın'ın bu inadının Antalya kent merkezinde trafikte ciddi sıkışıklığa neden olduğunun altını çizen Elvan, "Menderes Bey, 30 Mart seçimlerinde belediye başkanı olur olmaz, hemen makamıma geldi ve bu sorunu bana anlattı. Biz de 8 farklı lokasyonda köprülü kavşak yapımına başladık. Seçim öncesi bunların en azından 3 tanesini açacağız" diye konuştu.

ALACABEL MÜJDESİ

Antalya'da karayolu altyapısı yatırımlarının devam edeceğini dile getiren Elvan, özellikle kuzeyle olan karayolu bağlantılarına dikkat çekti. Elvan, Antalya'nın Konya ve Ankara'ya ulaşımında kış aylarında soruna neden olan Alacabel bölümünde tünel müjdesi verdi. Elvan, "Ankara ve Konya istikametinden Akseki üzerinden Manavgat'a ulaşan yolumuz var. Orada da kış aylarında yol kapanmalarına neden olan Alacabel denen bir kesit var. Oldukça yüksek bir rakım. Alacabel'e 7.4 km uzunluğunda bir tünel yapacağız. Bu ay ihalesini gerçekleştireceğiz. Bu güzergahı da önemli bir ölçüde rahatlatacağız" diye konuştu.

TÜNEL MÜJDELERİ
Antalya'dan Konya'ya uzanan yeni arterin 2016 sonunda tamamlanacağını söyleyen Elvan, ana devlet yolu olarak açılacak güzergahta tünellerin de yer aldığı yolun ulaşımda rahatlık sağlayacağını, Ankara-Konya istikametinden gelenlerin çok kısa bir sürede Antalya'ya ulaşabileceğini ifade etti. Elvan, "Antalya'dan Burdur'a gittiğinizde, eziyetli bir bölüm var, Çubukbeli denen bir bölüm. Burada da tünel çalışmalarımıza yakın zamanda başlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köprülü kavşakları Akaydın engelledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN