Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demre'ye kruvaziyer talebi var

Giriş Tarihi: 9.5.2015
Demre'ye kruvaziyer talebi var
Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Demre Turizm Yatırımcıları Birliği (DETUYAB) Başkanı Hasan Akıncıoğlu ve Demre Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özen, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na ayrı ayrı dilekçeler göndererek, yapımı süren Demre Yat Limanı'na kruvaziyer iskele eklenmesini istedi.

GEMİLER DEMRE'YE GELİR

DETUYAB Başkanı Akıncıoğlu, "Demre'de devam eden 750 yat kapasiteli bir yat limanı inşaatı var. Henüz inşaatın ortasındayız. Bu yat limanı inşaatında yapılacak küçük bir değişiklik ve eklenecek 'Kruvaziyer Gemi Yanaşma İskelesi' sayesinde, dünya üzerinde yaşayan her ferdin tanıdığı 'Noel Baba' gibi ünlü bir kişinin yaşayıp, öldüğü, mezarı ve adıyla anılan kilise ve müzesinin yer aldığı ünlü bir cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen Demre'ye kruvaziyer gemilerin uğramasına olanak yaratılacaktır" dedi.

SEZON 12 AYA YAYILABİLİR
İskelenin yapılmasıyla Demre'nin önemli bir destinasyon haline geleceğini vurgulayan Akıncıoğlu, ilçeye deniz yoluyla 12 ay turist geleceğini ve Noel Baba Müzesi'ne gelen ziyaretçi sayısının da 1 milyona ulaşabileceğini kaydetti. DETUYAB Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Demre'nin özellikle Orta Avrupa limanlarından hareket eden 7 günlük tur programı uygulayan kruvaziyer gemilerin ulaşım menzili içinde kalması nedeniyle önemli bir avantaja sahip olduğuna dikkati çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demre'ye kruvaziyer talebi var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN