Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yapamazsın' siyaseti

Antalya siyasetinde seçim söylemlerinde önemli bir unsur göze çarpıyor. İktidar partisinin adayları hizmetleri anlatırken muhalefet adayları sadece 'yapamazlar' demekle yetiniyor

Giriş Tarihi: 10.5.2015
'Yapamazsın' siyaseti
Antalya'da siyasi partililerin çalışmaları ve açıklamaları, AK Parti ile muhalefet partileri arasındaki üslup farkını bir kez daha ortaya çıkardı. AK Parti adayları Antalya'yı karış karış gezerek hayata geçirilen hizmetleri anlatıp yeni projelerin müjdesini verirken muhalefet partileri bu projelerin yapılamayacağını söylemekle yetiniyor.

'YAPAMAZ' DİYORLAR
Antalya'dan aday gösterilmesinin ardından şehre adeta proje yağmuru ile gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan gittiği her ilçe ve mahalle için yeni yatırımların, projelerin müjdesini verip her bölgeye özel çalışmalarını anlatıyor. Muhalefet partileri ise Elvan'ın açıklamalarına proje ile cevap vermek yerine 'Bunlar yapılamaz, Toroslar delinemez, üçüncü havalimanı yapılamaz, hızlı tren Antalya'ya gelmez' diyerek 'Yapamazsın' siyaseti yapıyor. Eski Bakan Elvan ise yeni yolları, tünelleri, hızlı treni, deniz taşımacılığını, turizmi, üçüncü havalimanını, deniz uçaklarını anlatıyor.

BU ÜSLUP SİYASİ NEZAKETE SIĞMAZ
AK Parti ile muhalefet partileri arasındaki üslup farkı birbirlerine karşı yapılan açıklamalarda da ortaya çıkıyor. Kendisine ve projelerine yönelik açıklamalara cevap veren Lütfi Elvan, kendisinden 'Geçmişte Ulaştırma Bakanlığı yapmış biri' diye söz eden eski ATSO Başkanı Çetin Osman Budak'a 'Antalya sorunlarını birlikte çözebiliriz' mesajı verdi. Elvan "Ben kendisinden 'biri' diye söz etmiyorum, çünkü Antalya'nın sorunlarının çözümünde güç birliği yapacağımıza inanıyorum. Biz de onların plan ve projelerini duymak ve tartışmak isteriz. Antalya için taş üstüne taş koyacak olanları sonuna kadar destekleriz. Eleştirmek yerine proje üretmek, alternatif sunmak, muhalefet de olsa doğru işi desteklemek onların da bir görevidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yapamazsın' siyaseti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN