CHP zulmünü en iyi Isparta bilir

Başbakan Ahmet Davutoğlu Isparta ve Burdur'da partisinin düzenlediği mitinglerde halka seslendi. İlk mitingi Isparta'da yapan Davutoğlu, 'Tek parti zulmünü en iyi siz bilirsiniz' dedi

Giriş Tarihi: 13.5.2015
CHP zulmünü en iyi Isparta bilir
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Batı Akdeniz'deydi. Davutoğlu, AK Parti tarafından düzenlenen mitinglerde ilk olarak Hükümet Meydanı'nda Ispartalılara seslendi. Başbakan, Isparta'nın ardından Burdur'da düzenlenen mitingde halkın karşısına çıktı. Eşi Sare Davutoğlu ile halkı selamlayan Ahmet Davutoğlu, yaklaşık 6 bin kişinin bayraklarıyla hazır olduğu mitingde konuştu. Isparta'nın CHP zulmünü en iyi bilen şehirlrden biri olduğunu ifade eden Davutoğlu, "CHP zulmünü en iyi siz bilirsiniz. Tek parti zulmünü en iyi siz bilirsiniz. Isparta hem o iman düşmanı politikalarının sonucu buraya gelen Bediüzzaman'a sahip çıkmıştır. Hem de Senirkent'te tek parti zulmüne dimdik ayakta durmuştur. Bugün de aynı zihniyet diyor ki 'diyaneti kaldıralım'. Ne kadar müspet değer varsa, hepsine savaş açan tek parti zihniyeti" dedi.

PARALEL VURGUSU

Paralel yapının Saidi Nursi'yi istismar ederek büyüdüğünü ifade eden Davutoğlu, "Bediüzzaman'ı istismar ederek büyüyen bir paralel yapı. O saf ve masum Müslümanları kandırarak büyüyen bir paralel yapı. Ne kadar acıdır ki, Bediüzzaman'ın çileleri üzerinden istismarla büyüyen yapı diyor ki AK Parti dışında kim varsa, CHP, HDP'ye oy verin diyor. Bediüzzaman'a zulmeden CHP'ye oy vermek yakışır mı" dedi. Davutoğlu'nun konuşması "Vur vur inlesin, Pensilvanya dinlesin" sloganlarıyla kesildi.

BU NASIL YOKSULLUK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yoksulluk edebiyatı yapıtığını anlatan Davutoğlu, 2002 gayri safi milli hasıla 230 milyar dolardı. Şimdi 830 milyar dolar. 2002'de toplam satılan otomobil 91 bindi, şimdi 587 bin. Satılan 23 milyon cep telefonu, şimdi 73 milyon cep telefonu var. Buzdolabı satışları yılda 1 milyondan 2.5 milyona, çamaşır makinesi 800 binden 2 milyona çıktı. Bu mu yoksulluk. Kim bu güce kavuşturdu" dedi. Kılıçdaroğlu'nun "4 yıl verin. Olmazsa tekrar seçmeyin" çağrısı yaptığına değinen Davutoğlu, "Bu muflis tüccar hesabı. Gördü hazine doldu. 'Har vurup harman savursam' diyor. Biz alın terimizle o hale getirdik. Bırakır mıyız sana" dedi.

SÖZÜMÜZÜ TUTARIZ

AK Parti'nin farkının verdiği sözü tutması olduğunu söyleyen Davutoğlu, Isparta yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Davutoğlu, "Isparta'ya 6 milyar liralık yatırım yaptık. SDÜ'de öğrenci sayısı 32 bin 700'dü. şimdi 72 bin. Yurtlarımızı 10 bine kadar çıkartmaya kararlıyız. Isparta'da 7 ambulans vardı. Ambulans yetişmezdi. Şimdi 35 ambulans var" dedi. Isparta Havalimanı'nın eskiden 2 bin 883 kişi kapasiteli olduğunu, şimdi yılda 180 bin yolcunun geldiğini söyleyen Davutoğlu, "İnşallah Eğirdir'in güzelliği, Barla'nın manevi yönü, kayak turizmi ve Isparta'nın gülü için Isparta'ya milyonlarca insan gelecek" dedi.

YATIRIM MÜJDELERİ

Yatırım müjdelerini sıralayan Davutoğlu, "Önümüzdeki müjdelere gelirsek, birincisi inşallah 755 yataklı şehir hastanesini inşa ediyoruz. Senirkent'te ve Uluborlu'da 2 hastane ve bir ağız ve diş sağlığı merkezi yapacağız. 5 yol çalışması devam ediyor. Isparta'ya olan borcum, Konya arasındaki yol en iyi şartlara getirilecek. Isparta Antalya arası 1 saate inecek. Burdur dostluk yolunu en iyi şartlarda inşa edeceğiz. Hızlı tren projesi Eskişehir'den Isparta ve Antalya'ya inecek. Yalvaç'a OSB inşa ediyoruz" diye konuştu.

PARALELE KARŞI ÇIKIŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, konuşma öncesi Isparta İl Başkanı Osman Zabun ve Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel'in de aralarında bulunduğu AK Parti Isparta Milletvekilleri ve adayları ile birlikte Ispartalıları selamladı. Bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gençlik merkezi, spor, yurt yatırımlarının sürdüğünü belirterek, "Özellikle yurt konusunda, paralel ve dikey yapının karşısına dimdik çıktık. Isparta'da da bir çalışma yaptık. Ağustos'ta 2 bin öğrencilik yurt açacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP zulmünü en iyi Isparta bilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN