Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal Kart müjdesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara banka kartıyla alışveriş imkanı sunan Sosyal Kart hizmeti hayata geçti. Kartlar her ay otomatik olarak yüklenecek

Giriş Tarihi: 13.5.2015
Sosyal Kart müjdesi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, en önemli sosyal projelerinden 'Sosyal Kart'ı tanıttı. "Biz ihtiyacı olan vatandaşlarımızı istismar ederek seçim kazanmadık" diyen Başkan Türel "Türk milleti onurlu bir millettir ve bu onurlu milletin karşısına seçim rüşveti gibi vaatlerle çıkmak büyük bir ayıptır" diye konuştu.

İLK AŞAMADA 1000 AİLEYE
Bugüne kadar ne söz verdiyse, hatta daha fazlasını yaptığını ifade eden Türel, "Sosyal Kart Antalya'da bir ilk olarak hayata geçmektedir" dedi. Sosyal Kartın bir tür alışveriş kartı, banka kartı olduğunu belirten Türel, şu bilgileri verdi: "Bu karta belediyemiz her ay bir miktar para yükleyecek ve kart sahibi alışveriş imkanına kavuşacak. İlk aşamada bin aileye hizmetle başlayacağız. 2 kişi için 50, 3 kişi için 75, 4 ve üzeri nüfusa sahip aileye 100 TL destekle başlıyoruz."

ÖNCE ATIP SONRA UNUTMUYORUZ
Başkan Türel, "Artık veren elin, alan eli görmediği bir sisteme geçmiş oluyoruz. Biz vatandaşı seçimden seçime hatırlayanlardan değiliz. Biz hiçbir zaman gündüz salonlarda atıp, akşam unutanlardan olmayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal Kart müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN