Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP paramı vermiyor

Giriş Tarihi: 15.5.2015
CHP paramı vermiyor

CHP'nin seçim borcunu kimse kabullenmiyor. Seçim borcu için icra gönderilince Genel Merkez'in ardından Akaydın ve Kök'ün de borç için itiraz dilekçesi verdiği ortaya çıktı

Antalya'da 2014 yerel seçiminde CHP ve dönemin Büyükşehir adayı Mustafa Akaydın'a mal ve hizmet verip de alacağını tahsil edemeyenler muhatap bulmakta zorlanıyor. CHP'nin Büyükşehir seçimini kaybetmesinin ardından piyasaya olan ve ödenmeyen 1 milyon 200 bin liraya yakın borcu, ne CHP Genel Merkezi, ne Mustafa Akaydın, ne de dönemin CHP İl Başkanı Devrim Kök sahipleniyor. Bu arada olan alacaklılara oluyor. Alacaklıların pek çoğu da bir daha iş alamayız korkusu ile sesini çıkaramıyor.

DİLEKÇE VERDİLER

CHP'nin yerel seçim kampanyasındaki en büyük alacaklılarından olan ve bu yüzden batma noktasına gelen Tüya Reklam, dayanacak gücü kalmayınca her şeyi göze alarak CHP Genel Merkezi ile Akaydın ve Kök hakkında icra takibi başlatmıştı. İcra takibine CHP Genel Merkezi adına itiraz eden Genel Sekreter Gürsel Tekin ise borcun Mustafa Akaydın ile Devrim Kök ve CHP İl Başkanlığı'na ait olduğunu bildirmişti. Bu gelişmenin ardından Mustafa Akaydın ile Devrim Kök'ün de dilekçe vererek borcun kendilerine ait olmadığını bildirdikleri ortaya çıktı.

KİM ÖDEYECEK?

Tüya Reklam sahibi Hülya Çavuş Beytaş, faizi, vekalet ücreti ve harçlarla birlikte 505 bin liraya ulaşan alacağını tahsil için mücadelesini sürdürüyor. Çırak olarak başlayıp 10 yılda belli bir noktaya getirdiği firmasını batmanın eşiğine getiren CHP, Akaydın ve Kök'ten alacağını tahsile kararlı olan Beytaş, Pazartesi günü itirazın reddi davası açacağını bildirdi. Açılacak davanın sonuçlanması ile Tüya Reklam'ın alacağını CHP Genel Merkezi mi, Mustafa Akaydın mı yoksa Devrim Kök'ten mi tahsil edeceği belirlenecek.

SEÇİM KURNAZLIĞI
Öte yandan CHP'nin ödenmeyen borçlar nedeniyle Genel Seçim öncesi kamuoyunda sıkıntıya düşmemek için Tüya Reklam'a sus payı vermeye çalıştığı ve onu da eline yüzüne bulaştırdığı öğrenildi. CHP seçim öncesi Tüya Reklam'a mağduriyetini bir nebze olsun gidermek için peşin para ile iş yapmayı önerdi.

FİRMA TÖVBE ETTİ

Firmaya iki adet propaganda aracının giydirmelerini yaptıran CHP Antalya İl Başkanlığı, neredeyse bunların parasını da ödemiyordu. Beytaş'ın anlattıklarına göre, peşin ödeme sözü veren CHP, parayı ödeyene kadar kırk dereden su getirtti. Firma bunun üzerine CHP'ye iş yapmaya tövbe etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP paramı vermiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN