Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşçi emeklisine kredi oyunu

Giriş Tarihi: 15.5.2015
İşçi emeklisine kredi oyunu
Antalya'da işçi emeklisi olan ve aynı zamanda otogarda taksicilik yapan Hikmet Kök (51), 21 Nisan tarihinde Liman Mahallesi'ndeki PTT Bank Şubesi'nden emekli maaşını çekmek istedi. Hikmet Kök, görevli memura kimliğini uzatarak bin 90 liralık emekli maaşını çekmek istediğini söyledi. Kimliği alan görevli memur, "Hesabınızda 130 lira var. Geri kalan 960 lira aldığınız 26 bin lira kredinin ilk taksidine yatırılmış" diyence Kök büyük bir şok yaşadı.

EHLİYET NUMARALARI TUTMADI

Yapılan incelemede 26 bin lira kredinin PTT Bank'ın Güllük Şubesi'nden çekildiği belirlenince Kök, bu şubeye giderek durumu yetkililere bildirdi. Yapılan ayrıntılı incelemede dolandırıcının Hikmet Kök'ün kimlik bilgilerini kullanarak kredi çektiği, ancak dolandırıcının şubeye kimlikle birlikte sunduğu ehliyet fotokopisinde ehliyet numaralarının Hikmet Kök'ün ehliyet numarası ile tutmadığı belirlendi.

ŞİKAYETCİ OLDU
Dolandırılan Hikmet Kök, adına kredi çekenler hakkında suç duyurusunda bulunarak suçluların bulunmasını istedi. Bir aydır adına 26 bin lira kredi çekenlerin bulunamadığını belirten Hikmet Kök, "Benim kimlik bilgilerim kullanarak devletin resmi kurumundan kredi çekiliyor. Ve ben maaşımı alamıyorum. Zor durumdayım" diyerek dolandırıcıların yakalanmasını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçi emeklisine kredi oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN