Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 yıllık hizmet yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı'nın ardından Manavgat'ta da asfalt plenti tesislerinin açılışını yaptı. Başkan Türel, bir yılda 5 yıllık hizmet vermenin gururunu yaşadıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 16.5.2015
5 yıllık hizmet yapıldı
Türkiye'de ilk kez ilçelerde asfalt plent tesisi kuran Antalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı'nın ardından Manavgat'ta da asfalt plent tesisinin açılışını yaptı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel 3 ay içerisinde yapımı tamamlanıp hizmete açılan tesisin çevreye duyarlı olma özelliği ile dikkat çektiğini söyledi. Türel, 1 yılda 5 senelik hizmet yapmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

BİR İLKİ BAŞARDIK

Açılış törenine Türel'in yanı sıra Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, bölge belediye başkanları Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, meclis üyeleri ile çok sayıda Manavgatlı katıldı. Başkan Türel konuşmasında art arda hizmete sundukları projelerden bahsederek "Artık ben bile programı takip etmekte zorlanıyorum. Muhtarevleri, Sosyal Kart, Alanya ASMEK, burada asfalt plentinin açılışı, Korkuteli Küçükköy açılışı, birkaç güne sığan temeli atılan değil açılışı yapılan projelerimiz. Bu hizmetler bir senelik çalışmanın sonunda çok az belediyeye nasip olur. Bir senede adeta 5 senelik hizmeti gerçekleştirdik. Tabi çok çalışmak zorundayız. Geride kaybedilen 5 sene var. Bu 5 seneyi telafi etmek zorundayız. Kaybedilen 5 senede 15 senelik hizmetleri yapmalıyız. Bu hizmet sağanağında kazanan bütün hemşerilerimiz Manavgatlılar, Alanyalılar, Aksekililer, Gazipaşalılar, İbradılılar oluyor. Üç ay önce burası toz toprak içerisindeyken şimdi temel atma törenine geldik. Yaklaşık 4 milyon liralık böyle bir tesisi 3 ayda hizmete sunduk. Artık asfalt üretiyoruz. Artık bize ait köy ilçe yollarını kaymak gibi asfaltla kaplayacağız" dedi.

DOĞU İLÇELERİNE HİZMET

Tesisle ilgili bilgi veren Türel, doğu ilçelerin asfalt ihtiyacını karşılayacağını belirterek "Sırasıyla bütün ilçelerimizde asfalt yapacağız. Bu tesis aynı zamanda çevreye duyarlı bir tesis. 2 bin metrekarelik bir yeşil alanı kazandıracağız. 3 bin ağaç fidanı dikiyoruz. Asfalt plenti son teknoloji gaz ile toprağı ayrıştırıyor çevreye en ufak kirlilik vermiyor. 200 ton asfalt, 400 ton plent miks üretilecek" diye konuştu.

HIZLI TREN TEMELİ 2016'DA
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan da törende yaptığı konuşmada, Manavgat'ın en önemli turizm merkezlerinden birisi olduğuna dikkat çekerek " Manavgatımıza Antalyamıza hizmet için yola çıktık. Birilerinin hayal dahi edemeyeceği projelere 3 yıl öncesinden başladık. 2016 yılının ilk yarısında Antalya'dan Manavgat'a, Konya'ya, Kapadokya'ya, Kayseri'ye uzanan hızlı trenimizin kazmasını hep birlikte vuracağız. 2020 yılında tamamlayacağız dedik ama biz vermiş olduğumuz süreden önce tamamlarız" dedi. Konuşmaların ardından Bakan Elvan, Başkan Türel, ilçe belediye başkanları törenle butona basarak asfalt plentinde üretimi başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yıllık hizmet yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN