Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamlarından Elvan'a destek

MÜSİAD Antalya Şubesi, yazılı bir deklerasyon ile AK Parti Milletvekili Adayı Lütfi Elvan'ın Antalya'dan aday gösterilmiş olmasının kazanç olduğunu belirtti

Giriş Tarihi: 16.5.2015
İşadamlarından Elvan'a destek
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan'ın Antalya'dan milletvekili adayı gösterilmiş olmasının yapılan ve yapılacak yatırımlar bakımından çok önemli olduğuna dikkat çekti. MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Resul Lekesiz, seçim öncesi yaşanan ekonomik tartışmalar ve onun getirdiği sonuçların bilgi kirliliğine neden olduğu bildirilirken, bugüne kadar makro ve mikro ekonomik dengelerle ilgili analiz ve raporlar hazırlayarak iş dünyasına yön veren MÜSİAD'ın, yaşanan gelişmeleri Antalya kamuoyuyla paylaşmayı bir sorumluluk olarak gördüğüne dikkat çekildi.

ANTALYA İÇİN KAZANÇ


Lekesiz'in yazılı açıklamasında, "Bu ölçekte Antalya'nın en büyük problemleri arasında yer alan ulaşım sorunu eş zamanlı kavşakların tamamlanmasıyla süratle giderilmektedir. Merkezi hükümetin Antalya'ya yatırımı ve Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları ve bu yatırımları hızlandırmak için gösterdiği çaba Antalya'nın önünü açmakta ve iş dünyasını mutlu etmektedir. Yıllardır çözülemeyen ve hatta çözüm aşamasında iken şehri yönetme isteği içinde bulunan bir güruhun itirazları ile bugüne kadar süregelen Kırcami sorunu, yapılan imar planı ile şehrimize nefes aldıracak, yeni açılan akslar ile ulaşım gelişmiş şehirler seviyesine yükselecektir. Bugün Antalya'ya üçüncü havaalanını, hızlı treni, kurvaziyer limanını konuşabiliyoruz. Bütün bu yatırımların başında bulunan Elvan'nın bölgeyi yakından tanıması da Antalyalılar için kazançtır" denildi.

BÜYÜK BİR İTİCİ GÜÇ OLACAK

Düne kadar hayal olan projelerin hayata geçmesinin Elvan'ın Antalya milletvekili adayı olmasının bir tezahürü olduğu vurgulanan açıklamada, "Örneğin Kaş-Kalkan ve Finike-Demre yollarında yapılacak düzenlemelerle ilgili çalışmalara başlanması iş dünyasını batıda yeni yatırımlara teşvik etmektedir. Bütün bunların yanı sıra Sayın Bakanımızın gündeme getirdiği 'lojistik merkezlerden' birinin Antalya'da yapılacak olması yerel kalkınmaya adeta itici güç olacaktır. Sayın Elvan'ın bu sinerjisinin vatandaştaki karşılığı birilerini rahatsız edebilir. Siyasette söylem içinde bulunurken bir kentin geleceğini feda etmekten çekinmeyenlerin Sayın Elvan'ın oluşturduğu sinerjiyi görmesini bekleyemeyiz" sözlerine yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamlarından Elvan'a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN