Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOKİ'de tapu sevinci

Giriş Tarihi: 20.5.2015
TOKİ'de tapu sevinci

Güneş Mahallesi'nde son 5 yıldır verilmeyen tapuları Türel verdi. Lütfi Elvan ise 20 bin kişiyi ilgilendiren bir müjde açıkladı

Antalya'nın Güneş Mahallesi TOKİ sitelerinde, Menderes Türel döneminde yapımı tamamlanan ancak CHP'li Mustafa Akaydın'ın göreve gelmesiyle 5 yıldır verilmeyen tapular verildi. Tapu hakkı kazanan 106 hak sahibinden tapu harcını yatıran 14 kişiye tapularını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü verdi.

BECERİKSİZLER

Menderes Türel, 2004'te vatandaşları gecekondulardan kurtarıp çağdaş konutlara kavuşturacağına söz verdiğini hatırlatarak, "2007'de TOKİ ile protokol imzalandı. Binalar bitti. Ancak 2009'da görev sürem bitti. Konutlar bitmesine rağmen çile çektiniz. Nedeni beceriksizlik. Bizim yaptığımız konutların tapularını bile veremediler" dedi.

300 KONUTLUK PROJE

Türel, 2009'da Antalya'nın bir macera aradığını belirterek, "Seçilenler Antalya'yı çürümeye terk etti. Nedeni, yan gelip yatmaları. Çalışınca oluyor" dedi. Türel, "Bölgede gecekondularda yaşayan 300 hak sahibi daha var. Mecliste imar planı değişikliği yapıldı. Yeni TOKİ konutları da bu mahallede yapılacak" dedi.

20 BİN KİŞİYE YENİ MÜJDE

Lütfi Elvan ise Kepez'de bir başka gecekondu sorunu olan Kızılırmak Caddesi'nin doğusundaki 5 mahalledeki Vakıf parselleri üzerindeki gecekonduların tapu mülkiyeti sorununu çözdüklerini müjdeledi. 20 bine yakın kişiyi ilgilendiren alanla ilgili 30 yıllık sorunun 2 gün içerisinde çözüldüğünü anlatan Tütüncü, "Vakıflar Genel Müdürü bölgeye gelip inceledi. Tüm vatandaşlarımız tapularını alacak" dedi. Başkan Tütüncü de vakıf arazisindeki sorunun takas işlemi ile çözüleceğini söyledi ve destek veren Lütfi Elvan'a teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'de tapu sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN