Akdeniz temiz kalmalı

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Akdeniz temiz kalmalı

Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası çerçevesinde Konyaaltı sahilinde yapılan deniz temizliğinde şişeler, demir kolonlar ve kumaş parçaları çıkarıldı

Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası kapsamında Antalya'da, deniz dibi ve kıyı temizliği yapıldı. Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA öncülüğünde Konyaaltı sahilinde gerçekleştirilen temizlik çalışmasına, dernek üyelerinin yanı sıra sahil güvenlik ekipleri ve gönüllü dalgıçlar katıldı.

AKDENİZ EKOLOJİK BİR MİRAS

Konyaaltı 1 No'lu Beach Park'tan dalış yapan 15 dalgıcın deniz dibindeki atıkları çuvallarla kıyıya taşıdıkları atıklar arasında pet şişeler, demir kolonlar ve kumaş kalıntıları dikkati çekti. Deniz Temiz Derneği/TURMEPA Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Ünlü, 21 ülkenin kıyılarını paylaştığı ve dünya için ekolojik bir miras olarak görülen Akdeniz'in, dünya denizlerinin yüzde 1'ini oluşturduğuna işaret ederek, "Akdeniz'de, kıyı şeridinde oturanların sayısı 150 milyonu geçiyor. Aynı zamanda suda yaşayan canlı türlerinin yüzde 7,5'ini barındıran Akdeniz'de, dünyanın başka bölgelerinden çok daha fazla sayıda kıyı ve deniz bitkisi türü yok olmuş durumda" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz temiz kalmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN