Yardım meleği

Giriş Tarihi: 27.5.2015
Yardım meleği

Antalya'da görev yapan hemşire Umut Araz, Facebook'taki 'Antalya Yardım Gönüllüleri' grubu ile zor durumdaki kadın, çocuk ve ailelere yardıma koşuyor

Antalya'da yardım meleği olarak bilinen hemşire Umut Araz, sosyal paylaşım sitesinde kurduğu 'Kardeş Aile' projesi ile kimsesiz çocuklar, zor durumdaki kadınlar ve ailelerin yardımına koşuyor. Araz, bugüne kadar 600 aileye yiyecek ve ev eşyası yardımı ulaştırdı. Yardımları kesinlikle para olarak yapmayan Araz, zor durumda olanların ihtiyacı neyse onu karşılıyor.

TEK BAŞINA YETMEDİ

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapan Umut Araz, bir yıl önce kendi kendine sosyal sorumluluk projesi geliştirerek hastanede durumu iyi olmayan hastalara yardım etmeye başladı. Ancak bir süre sonra kendi çabası yetersiz kaldı. Bunun üzerine arkadaşı Özlem Metin Büklü'nün Facebook'ta kurduğu "Antalya Yardım Gönüllüleri" grubuna üye oldu.

KARDEŞ AİLE UYGULAMASI

Umut Araz, 8 bin 500 kişinin üye olduğu 'Antalya Yardım Gönüllüleri' grubuna zor durumdaki ailelerin ihtiyaçlarını duyuruyor. Gruptaki yardımseverler aracılığı ile çaresiz kalmış ailelere ev, giyim ve çeşitli tüketim eşyaları ile gıda maddelerini temin ederek ulaştırıyor. Bununla da yetinmeyen Araz, sürekli yardıma ihtiyaç duyanları hayırsever bir aile ile 'Kardeş Aile' yapıyor. Ancak iki aileyi suiistimalleri önlemek için yüz yüze getirmiyor.

EVLERDE ÇALIŞIYOR
İyilik meleği Umut hemşire izinli olduğu cumartesi, pazar günleri kendisi gibi iyiliksever arkadaşları ile hayırsever insanların verdiği eşya ve gıda maddelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Eşyaların yerleştirilmesini sağlıyor. Gerekirse yardımseverlerden temin ettiği boyayı getirip zor durumdaki kadın ile birlikte evini boyuyor.

TEKERLEKLİ SANDALYE
Umut hemşire aynı zamanda engellilere tekerlekli sandalye bulunmasını da sağlıyor. Bugüne kadar onlarca engelli çocuğu sevindiren Umut hemşire için aileler, "İnsanlık için Umut var' diyerek memnuniyetlerini dile getiriyor.

MUTLULUĞU BULUYORUM
Mutluluğu çaresiz insanlara iyilik yaparak bulduğunu belirten Araz, kendisini en çok sevindiren şeyin ise kendisi gibi düşünen insanların çok olduğunu görmesi olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım meleği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN