MÜSİAD'dan ATSO'ya istifa çağrısı

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Lekesiz: Budak'ın atadığı ATSO Başkanı Çetin ve yönetim kurulu üyeleri derhal istifa etmelidir

Giriş Tarihi: 29.5.2015
MÜSİAD'dan ATSO'ya istifa çağrısı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı Resul Lekesiz, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yönetiminin odanın eski başkanı CHP Antalya Milletvekili Adayı Çetin Osman Budak'ın direktifleriyle hareket ettiğini öne sürerek, başkan ve yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi gerektiğini savundu. Lekesiz, açıklamasında, eski ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak'ın CHP'den Antalya milletvekili adayı olmasının ardından 'oda başkanı gibi' açıklamalarda bulunduğunu ifade etti.

BUDAK'IN GÜDÜMÜNDE

ATSO'nun şimdiki başkanı Davut Çetin ve yönetim kurulu üyelerinin Çetin Osman Budak'ın güdümünde hareket ettiğini ileri süren Lekesiz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "ATSO gibi 133 yıllık köklü bir geçmişe sahip kuruluşun hala Çetin Osman Budak'ın direktifleri ile hareket etmesini, Davut Çetin marifeti ile bir siyasi partinin arka bahçesine dönüşmesini şiddetle kınıyoruz. ATSO, Gazipaşa'dan Kaş'a kadar her siyasi kesimden binlerce üyesi olan, saygın bir kuruluştur. Bu saygın kuruluşu siyasallaştırma çabası ne yazık ki aynı zamanda da değersizleştirmektedir. ATSO yönetim kurulu üyeleri, sığ bir anlayışla Çetin Osman Budak'ın sadece ATSO'nun milletvekili olacağını düşünebilirler ancak Antalya, sadece ATSO yönetim kurulu üyelerinden ibaret değildir. TBMM çatısı altında ATSO milletvekilliği gibi bir tanımlama da yoktur."

KOMİK VE HÜZÜN VERİCİ

Lekesiz, Budak'ın başkanlığı döneminde hayata geçiremediği projeleri şimdi vaat olarak vatandaşlara anlattığını, bunun 'komik ve hüzün verici' olduğunu savunarak, "İşadamlarının zeka seviyesi ile adeta dalga geçen, verilere dayanmayan açıklamalar, Çetin Osman Budak'ın siyasi hacmini de ortaya koymaktadır" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD'dan ATSO'ya istifa çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN