'Kader'ini kendi çizdi

Giriş Tarihi: 30.5.2015
'Kader'ini kendi çizdi

Fethiye'de açılan sergide ortaya çıkardığı eserler büyük beğeni toplayan ve iki eli olmayan, bir ayağı da protezli Kader Koca herkesi hayran bıraktı

Fethiye Halk Eğitim Merkezi tarafından Karagedik mahallesinde açılan takı tasarım, kırk yama ve filografi sergisi Kaymakam Ekrem Çalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cağız tarafından açıldı. Kurs öğreticisi Naciye Talaş yönetiminde 13 kursiyerin yaptığı eserler beğeniye sunuldu.

KURDELEYİ KADER KESTİ

Serginin açılışında kursiyerlerden doğuştan elleri bulunmayan Kader Koca'nın (30) engelleri aşarak yaptığı kırk yama, takı tasarımlar ve filografi eserler Kaymakam Ekrem Çalık ve izleyenleri hayrete düşürdü. İki eli de bulunmadan nakıştan elbise dikimine, kırk yamadan takı tasarıma iğne ile oya çalışması yapmaya kadar el işi göz nuru hemen her eseri 4 yıldır devam ettiği halk eğitim merkezi kurslarında öğrenip yapan Kader Koca "Doğuştan 2 elim yok. Sağ ayağım da protezli. Ellerim olmadan hemen her şeyi yapabiliyorum. Engelli arkadaşlara bazı tavsiyem olacak. Evde durmayın, çıkın halk eğitim kurslarına gidin. 'Yapamıyorum, edemiyorum' yok. Ben bu halimle yaşamdan zevk alıyorum" dedi.

BU AZMİN ZAFERİDİR

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık "Kader Koca'yı burada tanımaktan mutlu oldum. Bu azmin zaferidir. Azimle çalışmak. Böylesine eserler üretmek, bunları paraya çevirmek aile bütçesine katkıda bulunmak örnek davranıştır. Kendisini ve ailesini kutluyorum. Bizlerde Kader Koca'ya her zaman destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kader'ini kendi çizdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN