Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elvan sorunları anında çözüyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, Antalya'dan aday olduğundan bu yana pek çok sorunun çözülmesini sağladı

Giriş Tarihi: 2.6.2015
Elvan sorunları anında çözüyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, seçim çalışmaları sırasında kendisine iletilen sorunlara anında çözüm üretiyor. Elvan, daha seçim sürecinde olunmasına rağmen Antalya'ya çok sayıda kazanım sağladı. Lütfi Elvan, Antalyalıların bireysel sorunları ile de tek tek ilgileniyor.

ÇİFTÇİYE MÜJDE
Lütfi Elvan'ın en önemli çalışmalarından biri çiftçilere yönelik oldu. Elvan, uzun süredir dile getirilen ancak bir sonuca kavuşturulamayan seracıların sorunlarını Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmede 1 günde çözdü. Buna göre elektrik kullanımında seralardaki ticarethane uygulaması kaldırılacak ve tarımsal sulama fiyatları ne ise seralarda da o fiyat uygulanacak. Böylece çiftçilerin elektrik maliyetlerinde yüzde 15'e kadar bir ucuzlama sağlanacak.

SIFIR FAİZLİ KREDİ İMKANI

Seraların modernizasyonu için de sıfır faizli kredi ve hibe destekleri uygulaması devreye girecek. Çiftçiler bu kredilerden yararlanarak seralarını modernize edip, günün koşullarına uygun hale getirecek. Seraların modernizasyonu daha az elektrik ve su tüketimi anlamına geliyor. Böylece çiftçinin cebinden çıkan para azalacak, karlılık artacak.

KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR

Elvan, Antalya'ya gelişiyle birlikte çözülmesi gereken şehir içi trafik konusunda da önemli adımlar attı. Çözüme yönelik en önemli adım köprülü kavşaklarla ilgili süreci hızlandıran Elvan, kısa bir süre içinde üçünün tamamlanmasını sağladı. 80 milyon liraya mal olan Hal Kavşağı, Aksu Kavşağı ve Altınova Kavşağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya ziyaretinde vatandaşların hizmetine sunuldu.

KUŞYUVASI'NDA 2 TÜNEL BİTTİ

Alanya'yı Ermenek, Sarıveliler, Karaman ve Konya'ya bağlayan yolun yapımında da sona gelindi. Kuşyuvası olarak bilinen mevkide 2 tünel tamamlandı, 3 tünelin yapımı da Temmuz'da tamamlanacak. Böylece Alanya'dan Karaman ve Konya'ya 2 saatte ulaşılacak.

SULAMA SIKINTISI GİDERİLDİ

Manavgat'ın Sağırin Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Lütfi Elvan, su problemini Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu arayarak anında çözdü. Elvan'ın hızlı çözümü, vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Mahallenin sulama sorununun çözümü için DSİ ekiplerinin bölgeye gelerek ölçümler yapması ve cazibe sulama yöntemiyle gerekli suyun tedarik edilmesi kararlaştırıldı.

AKILLI KENT ANTALYA

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, adaylığının açıklanmasının ardından Antalya'ya yönelik ilk vaatlerini aday tanıtım toplantısında dile getirmişti. Bunlardan biri de Akıllı Kent Sistemi'ydi. Elvan, bu sözünü, açıklamasının üzerinden iki ay geçmeden yerine getirdi. Sistemin Antalya'ya kurulması için çalışmalar başladı ve söz konusu uygulama ile ilgili tanıtım da yapıldı. Böylece Antalya 'Akıllı Kent' uygulamasına geçen Türkiye'de ikinci dünyada dördüncü şehir olacak. Sistem sayesinde trafik ışıklarından duraklara, park alanlarından ambulanslara kadar her alan teknoloji ile donatılacak. Sistem, trafikte bekleme sürelerini azaltacak, yakıt ve enerji tasarrufu sağlayacak, güvenliği artıracak, daha temiz bir çevreye ön ayak olacak.

THY ANKARA UÇUŞLARI
Elvan'ın Antalya'ya bir getirisi de havayolunda oldu. Ankara- Antalya arasında sadece Anadolujet uçuşları gerçekleştiriliyordu. Elvan'ın girişimleri ile 2 Mayıs'tan itibaren Ankara-Antalya arasında Türk Hava Yolları'nın da doğrudan uçuşları başladı. Elvan'ın bir diğer el attığı konu ise Gazipaşa Havalimanı'ndaki uçuş saatleri oldu. Uçuş saatlerinin hem Alanya hem de Gazipaşa'da yaşayanları zorladığı bilgisi üzerine çözüm üretildi. Lütfi Elvan, THY Genel Müdürü Temel Kotil'i arayarak uçuş saatlerinin vatandaşların talebine göre ayarlanmasını sağladı. Ayrıca uçuşlar 6'dan 7 güne çıkarıldı.

TRAFO SORUNU İÇİN ÇÖZÜM BULUNDU
Antalya ve ilçelerinde sık sık dile getirilen konulardan biri de trafolara ilişkindi. Trafo tesisi, şebeke düzenlemesi ve mevcutların iyileştirilmesine yönelik çok sayıda taleple karşılaşan Lütfi Elvan, bu konuda bir çalışma yapılmasını istedi. Çalışma sonucunda il merkezi ve ilçelerde 41 noktada trafolar ile ilgili sorunlar belirlendi ve bunların çözümü için çalışmalar hemen başlatıldı. 11 noktada sorun çözüldü, diğer kesimlerde çalışmalar sürüyor ve en kısa sürede tüm sorunların giderileceği belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elvan sorunları anında çözüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN