Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'de seçim öncesi şok istifa

Türkiye'nin temizlenme sürecinde olduğunu belirten Çelik, partisinin harici odakların hizmetindeki tehditleri görmezden geldiğini belirterek istifa etti

Giriş Tarihi: 3.6.2015
MHP'de seçim öncesi şok istifa
Eski Emniyet Genel Müdürü Kemal Çelik, seçim öncesi şok bir kararla MHP üyeliğinden istifa etti. MHP'de MYK üyeliği de yapan Çelik, partisinin 2009 ve 2014 mahalli idareler seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu. 21'inci dönemde DYP'den Antalya Milletvekili olarak meclise giren Çelik, 7 Haziran seçimlerinde listeye giremedi.

GÜNLÜK KAZANIMLAR

Türkiye'nin bir temizlenme süreci geçirdiğinin altını çizen Kemal Çelik, "Temizlenme süreci henüz tam manasıyla tamamlanmadı. Devlet içinde devlet ve harici odakların hizmetinde yapılar, ülkemiz için açık tehdittir. Bu tehdidin ne kadar cüretkar olabileceğini yakın geçmişimiz bizlere gösterdi" dedi. Bu tehditleri MHP'nin günlük siyasi kazanım beklentileri uğruna görmezden geldiğini vurgulayan Çelik, bu nedenle MHP'den istifa ettiğini söyledi. Çelik, Türkiye'nin millet iradesinin hakim kılınmasıyla, dış ve paralel yapıların yönlendirmesine girmek noktasında bir yol ayrımında olduğunu dile getirdi. Uzun yıllar Emniyet Genel Müdürlüğü ve Valilik gibi görevlerde bulunduğu için bu önemli yol ayrımının fotoğrafını kolaylıkla çekebildiğini anlatan Kemal Çelik, "Temiz bir devlet idaresi için, yönetimde istikrara olan ihtiyacı görmemek mümkün değildir" dedi. Seçimler öncesi istifa etmesinin siyasi beklentilerle ilgili olmadığının altını çizen Çelik, "Kolaylıkla yapabilecek olmama rağmen, başka bir siyasi partiyle temas etmek düşüncesinde olmadım. İstikrarın gerekliliği için açıklıkla işaret ettiğim siyasi parti ya da bir diğeriyle temasım söz konusu değil. Sadece, memleket işlerinde bütüncül düşünme terbiyemin bir sonucu olarak, vicdanen sorumluluğu yerine getiriyorum" dedi.

VATANSEVERLERE ÇAĞRI

Türkiye'nin tarihi boyunca dışarıdan yönlendirme teşebbüslerine maruz kaldığını hatırlatan Kemal Çelik, "Memleket sevdalısı bizler, böylesi durumları kabul edemeyiz. Bu oyunları bozmak için, her dönemde elimizden gelen çabayı gösterdik" dedi. Vatanperverlere seslenen Kemal Çelik, "İçinde bulundukları siyasi yapıların nasıl da böylesi temel bir konuyu görmezden geldiğini, nasıl da 'yanlışa yakın durduğunu' fark etmelidirler. Ülke sevgisi, ülke gerçeklerini iyi okumaktan geçer" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'de seçim öncesi şok istifa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN