Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm işçisi İhya olacak

AK Parti Antalya adayı Elvan, turizmde 12 ay çalışmanın önünü açacak ve turizm işçilerini TOKİ aracılığı ile 250 lira taksitle ev sahibi yapacak çalışmayı başlattı

Giriş Tarihi: 4.6.2015
Turizm işçisi İhya olacak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, Antalya'da turizmcilerin yüzünü güldürecek projelerin ardından turizm çalışanlarını ihya edecek proje ve girişimlerini de açıkladı. Elvan'ın denizciliğe yönelik projeleri turizmde Antalya'yı şaha kaldırırken, turizm çalışanlarına 12 ay süreyle çalışma imkanı sağlanması yönünde çalışmalar da başladı. Bunun yanında turizm sektöründe çalışanlar 250 lira taksitle ev sahibi yapılacak. Elvan'ın açıkladığı deniz taşımacılığı projeleri, Demre ve Lara kruvaziyer limanları, Altın Portakal Yat Limanı ve Kapadokya'ya ulaşacak hızlı tren turizmcilerde büyük heyecan uyandırdı.

12 AY ÇALIŞMA ATAĞI

Elvan, turizm çalışanlarının 12 aylık süre içinde yaklaşık 7 ay çalıştıklarını ve 5 ay işten çıkartılıp sezon öncesinde yeniden işe alındıklarını belirterek, "Bu konuyu Sayın Başbakanımızla konuşup tartıştık. Çalışanların kesintisiz 12 ay hizmet verebilmesi için gerekli altyapıyı oluşturacağız. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızla da görüştük. Bir çalışma yaptılar, değişik alternatifler var. Bu alternatifleri otel sahiplerimizle oturup konuşacağız ve onların da evet diyeceği bir alternatifi uygulamaya koyacağız ki çalışanlarımız 4-5 aylık süreçte açıkta kalmasınlar" dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın konuyla ilgili çalışmayı sürdürdüğü ve önümüzdeki günlerde detaylarının netleşeceği belirtiliyor.

TURİZM İŞÇİSİNE MÜJDE

Elvan turizm çalışanlarına yönelik ikinci bir müjde daha verdi. Buna göre, turizm çalışanları TOKİ ile yürütülecek proje kapsamında ev sahibi olacak. Uygun ödeme koşulları ile çalışanların ev almasının önü açılacak. 250 lira taksitle konut imkanından başta turizm çalışanları olmak üzere, dar gelirliler ve emeklilerden oluşan 200 bin kişi yararlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm işçisi İhya olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN