Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mağdur çiftçiye ödemeler başladı

Giriş Tarihi: 7.6.2015
Mağdur çiftçiye ödemeler başladı

Isparta'da Nisan ayında meydana gelen zirai don olayında ürünleri zarar gören çiftçilere ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla yapılmaya başlandı

Isparta Valisi Vahdettin Özkan, zirai don olayında ürünleri zarar gören çiftçilere ödemelerin yapılmaya başlandığını duyurdu. Don olayının ardından, tespit çalışmalarında 100 personelin aktif olarak görev aldığını belirten Vali Özkan, "Arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çiftçi meslek kuruluşlarıyla çok kısa bir süre içerisinde çalışmalarını tamamladı ve ilgili bakanlıklarımıza sunuldu. Yaklaşık 10 bin çiftçimizin durumları tespit edildi. Isparta'ya gönderilen ödenek, çiftçilerimizin zarar oranına göre hesaplarına aktarılmaya başlandı" ifadelerini kullandı.

ZARARA GÖRE ÖDEME YAPILIYOR
İlk etapta yüzde 70-75 oranında zarar gören 7 bin 500 çiftçiye üst kategoriden dekar başına 250 TL ödeneceğini bunun da 90 bin dekarlık bir araziye denk geldiğini kaydeden Vali Özkan, "İkinci kategoride yüzde 50-70 arasında zarar gören 1900 çiftçimize dekar başına 200 TL ödenecek bu alan ise 15 bin dekara denk gelmektedir. Üçüncü olarak yüzde 30-50 arasında en az zarar gören 2500 çiftçimize ise dekar başına 175 TL ödenecek bu alan da 23 bin dekardır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağdur çiftçiye ödemeler başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN