Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meliha'ya Türel'den yardım eli

Ailenin ümidini kestiği bir yaşındaki Meliha'ya Başkan Türel yardım elini uzattı. Ambulans uçakla İstanbul'a götürülen Meliha kurtuldu

Giriş Tarihi: 13.6.2015
Meliha'ya Türel'den yardım eli
Doğuştan vücudunda temiz ve kirli kanın karıştığı teşhisi konulan ve hayatından neredeyse ümit kesilen 1 yaşındaki Meliha Su'nun yardımına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menedres Türel yetişti. Başkan Türel'in uçakla İstanbul'a gönderdiği Meliha, artık hayata umutla bakıyor. Antalya'da cihazına bağlanan Meliha yaklaşık iki ay Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde kaldı. Meliha Su'ya bu süre içinde iki kez anjiyo yapıldı. Ameliyat edilmesi gereken Meliha Su'nun operasyonu için Akdeniz Üniversitesi'ndeki cihazların yeterli olmadığının söylenmesi üzerine Ankara ve İstanbul'daki hastanelerden haber beklenmeye başlandı.

AMBULANS UÇAK

Durumu kötüleşen Meliha Su'nun ailesi, konuyu önce Antalya Büyükşehir Belediyesi Kaş Koordinatörü Mustafa Şalvarcı'ya iletti. Şalvarcı da konuyu Antalya Bülükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e bildirince düğmeye basıldı. Başkan Türel İstanbul Kartal Koşuyolu Hastanesi Kalp Cerrahisi Bölümü'nden yer bulunmasını sağladı ve bir gün sonra Meliha Su, ambulans uçakla İstanbul'a gönderildi. Burada 58 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde tutulan Meliha Su, 8 Ekim tarihinde 9 saatlik bir operasyonla sağlığına kavuştu. Ameliyattan 10 gün sonra taburcu olan Meliha Su, memleketi olan Antalya'nın Kemer ilçesine getirildi. Baba Süleyman Dışkan, ümidi kestikleri sırada devreye Menderes Türel'in girdiğini belirterek "Tedavi süresinde hem maddi, hem de daha ötesi manevi desteği çok büyük oldu. Kontrolleri devam ediyor ama sağlığına kavuştu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meliha'ya Türel'den yardım eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN