Ramazan yardımları hazır

Giriş Tarihi: 19.6.2015
Ramazan yardımları hazır

Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi 6 bin aileye erzak paketi ulaştırmayı hedefleyen Alanya Belediyesi, Eşgilik'te her gün bin 500 kişiye ücretsiz iftar verecek

Alanya Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılacak sosyal yardımlar konusunda hazırlıklarını tamamladı. Altı ay önce kurulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nce yürütülecek yardımlar kapsamında Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda paketi, giyecek ve iftar yemekleri verilecek. Belediye, Ramazan süresince yaklaşık 6 bin aileye erzak ve gıda yardımı yapmayı hedefliyor.

ÜCRETSİZ KIYAFET TEMİNİ
Alanya Belediyesi halka açık iftar yemeklerini bu yıl da devam ettiriyor. Ramazan ayında her gün Eşgilik Düğün Salonu'nda ihtiyaç sahibi yaklaşık bin 500 kişiye ücretsiz iftar verilecek. Yatalak, engelli ve hasta vatandaşlar için ise evlere iftar yemeği servisi yapılacak. Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gönül Pınarı'ndan da ücretsiz olarak kıyafet temin edilebilecek. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "10- 15 gün içinde yeni yerimizde daha iyi şartlarda hizmet vereceğiz. İhtiyaç sahipleri Ramazan Bayramı öncesinde Gönül Pınarı'ndan kıyafet alabilecekler" dedi.

YÜZLER HEP GÜLSÜN

Başkan Yücel, yapılacak yardımlar konusunda çok titiz davrandıklarını ve yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını belirterek, "Ramazan ayı sosyal yardımlaşma ayı. Bu ay içinde belediyemiz sosyal yardımlara daha çok ağırlık verecek. Gerçekleştirdiğimiz sosyal yardımlar ile dar gelirli ailelerin bir nebze de olsa yükünü hafifletmek ve yüzlerini güldürmek istiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan yardımları hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN