Turizmin arz-talep sorunu konuşuldu

Giriş Tarihi: 27.6.2015
Turizmin arz-talep sorunu konuşuldu
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu üyelerinin Alanya otelcileriyle yaptıkları bölgesel istişare toplantıları sürüyor. ALTİD yöneticileri Keykubat Otel'de turizm işletmecileriyle bir araya geldi.

BİRLİKTELİK BİLİNCİ ŞART

ALTİD Başkanı Burhan Sili, turizmcilerle yapılan bölge toplantılarının öncelikli amacının ülke genelinde ve Alanya bölgesinde turizmle ilgili alınacak kararlarda söz sahibi olabilmek için geniş katılımlı birlikteliğin şart olduğu bilincini üyelere yaymak olduğunu vurguladı. Turizm alanında yaşanan krizin kısa sürede aşılmasının mümkün görünmediğine değinen Sili, ilgililere de ilettikleri konuda arztalep dengesi toparlanana kadar yatak arzının sınırlandırılmasının önemli olduğunu söyledi.

EĞİTİMLİ PERSONEL

TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Güner de, "Özellikle yatak kapasitesi yüksek olan tesislerin bünyelerinde atölye ve eğitim alanlarının oluşturulması gerekli. Nitelikli personel turist memnuniyeti oranlarına bire bir katkı sağlıyor" diye konuştu.

GÜVENLİK SORUNU

Kayıt dışı konaklamaların her geçen yıl arttığına dikkat çeken turizmci Hüseyin Hacıkadiroğlu kiralama yöntemiyle kayıt dışı ekonomi oluşturan konutlarda kalan kişilerin turistik tesislerde olduğu gibi emniyet güçlerine bildirimleri yapılamadığı için güvenlik sorunları oluştuğuna dikkat çekti. Turizmci Mehmet Kural da, ALTİD çatısı altında güç birliği oluşturulması gerektiğine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmin arz-talep sorunu konuşuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN