Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan seçim dedi

Giriş Tarihi: 4.7.2015
Başkan seçim dedi

Antalyaspor Mali Genel Kurulu yapıldı. Eleştirileri yanıtlayan Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, yönetim kurulunu toplayarak 1 ay içinde seçim kararı alacaklarını söyledi

Antalyaspor Mali Genel Kurulu AKM'de gerçekleştirildi. Eski başkanlardan Dündar Uluğkay'ın Divan Başkanı olduğu genel kurula katılım beklenenden az oldu. Bilançonun okunmasından sonra Antalyaspor Kulübü Derneği Nafiz Tanır, toplantıya katılamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in selamını iletti ve 2 müjdesini paylaştı. Tanır, Türel'in kendilerine Antalyaspor tesislerinin hafriyat aşamasının bittiğini, Antalyaspor Koleji için arazi tahsisinin de yapıldığını söylediğini iletti. Bu sözleri alkışla karşılanan Tanır, Başkan Gencer'in borcu 36 milyon TL olarak açıklamasına rağmen kendi yaptığı çalışmada 50 milyon TL civarında borç bulunduğunu açıkladı.

YILMAZ'DAN SORULAR

Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz Enoh, Giray, Semih ve Samet Aybaba gibi isimlere borcun gittikçe arttığını, UEFA'nın kapıya dayandığını söyledi. Mali disiplinin kaybedilmemesi gerektiğini, kulübün kasasından primi sokaktan geçenin de artıracağını söyleyen Yılmaz, kulübün bankalardaki tüm hesaplarının blokeli olduğunu kaydetti. Yönetim kurulu faaliyet raporu, bilanço gelir gider tablosu, yönetim kurulu tarafından yeni yapılan atamaların onaylanması oylara sunuldu ve yönetim ibra edildi. Tekrar kürsüye gelen Ali Yılmaz, "Yetkisiz menajere teslim olundu. Yusuf Şimşek'le 3 yıllık neden imza atıldı. Milan mı istiyordu da acele ettik? Neden Antalya çocuğu Yusuf menajer aracılığıyla imza atıyor? Malum menajere 1 milyon liralık senet verildi mi? Bunlara verilecek sözlü yanıtlar beni tatmin etmez. Yazılı yanıt istiyorum" ifadelerini kullandı.

GENCER CEVAP VERDİ

Kürsüye son olarak gelen Başkan Gültekin Gencer "Geçtiğimiz yıl göreve gelirken kimseye yalvarmadım. Biz koltuk meraklısı değiliz, 2 yılımız daha var. Seçime de hayır demem. Şu anda hesaplarımızda icra konusu yoktur. 21 milyon dolar borçla aldık 18 milyon dolara düşürdük. Eto'o ile milli takımdan arkadaş olan Enoh Antalyaspor'a gelmek istiyor, eski borçlarını da silecek. Eto'o transferi bir tarihtir. 42 locayı 250 bin eurodan satıyoruz. İşte size Etoo'nun maliyetinin karşılığı. Bu kente heyecan gerekliydi. Penaltılarla çıktık ama penaltılara kadar getirilen emeği yok sayıyorsanız, pes diyorum" ifadelerini kullandı. Gencer son olarak "Pazartesi günü yönetim kurulunu topluyorum. Bu kadar güzel işler yapmamıza rağmen yönetim kabul ederse 1 ay içinde seçimli genel kurul yapmayı buradan taahhüt ediyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

ETOO'YA BÜYÜK ONUR

2018 yılında Rusya'da yapılacak olan Dünya Kupası eleme grubu kuraları için Antalyaspor'a davet geldiğini söyleyen Gültekin Gencer, "Her kura çekimine dünya yıldızı bir oyuncuyu çağırıyorlar. Bu kez Eto'o tercih edildi. 3 milyar insanın izleyeceği kura çekiminde Antalyasporlu Eto'o anonsu yapılacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan seçim dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN