Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaralı hayvanlar için ambulanslı müdahale

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Yaralı hayvanlar için ambulanslı müdahale

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin tam donanımlı hayvan ambulansı çeşitli nedenlerle yaralanan sokak hayvanlarının yardımına ko

Antalya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü'nün, sahipsiz hayvanların trafik kazaları ve benzeri durumlarda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek için oluşturduğu tam donanımlı hayvan ambulansı, gece gündüz sevimli dostlara hizmet vermeye devam ediyor. Veteriner hekim, hayvan koruma ekibi ve hasta bakıcıdan oluşan ekip ile ihbarları anında değerlendiriliyor.

TAM DONANIMLI

Hayvan ambulansı ile olay yerine giden veteriner hekim liderliğindeki ekip, en kısa sürede yaralı hayvana müdahale ediyor. Acil cerrahi müdahalelerin de yapılabildiği ambulansta, yoğun bakım ünitesi, solunum cihazları gibi hayatı fonksiyon için önem arz eden cihaz ve donanımlar yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Şube Müdürü Adnan Büyükkaya son 6 ayda 1259 yaralı hayvana müdahale ettikleri belirtti. Büyükkaya, vatandaşların yaralı ve hasta sokak hayvanlarını 332 22 33 nolu telefona bildirmelerini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaralı hayvanlar için ambulanslı müdahale
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN