Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya ormancılarına Antalya'da eğitim

Antalya Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezi'nde bugüne kadar 108'i yabancı, 2 bin 86 kişiye eğitim verildi

Giriş Tarihi: 7.7.2015
Dünya ormancılarına Antalya'da eğitim
ABD ve Fransa'dan sonra üçüncüsü Antalya'da açılan Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezinde 2 yılda 108'i yabancı 2 bin 86 kişiye eğitim verildi. Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, merkezde 'hizmet öncesi ile hizmet içi eğitim' verildiğini söyledi.

ORTAK ÇALIŞMALAR

Bosna Hersek'ten 36 kişilik heyete eğitim verildiğini, geçen yıl da Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı üyesi 14 ülkeden 50 kişinin katılımıyla gerçekleşen 'Güney Kafkasya ve Balkanlar Bölgesel Yangın Yönetimi' eğitimine ev sahipliği yaptıklarına değinen Türk, Fransa ile iki ülkenin deneyimlerinin paylaşılması noktasında ortak çalışmalar yapıldığını bildirdi.

GÜNEY KORELİLER

Merkeze son olarak Güney Kore'nin Gyeongsangbuk-Do eyaletinden 22 kişilik heyet, Antalya'ya geldi. Heyet başkanı Yu Hwa Mok, kendi ülkesi ile Türkiye'deki orman teşkilatı arasında yapılan anlaşma gereği burada orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarını incelediklerini belirtti. Mok, burada aldıkları bilgileri ülkelerine gittiklerinde uygulayacaklarını ifade ederek, Antalya'nın bu alanda oldukça başarılı olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya ormancılarına Antalya'da eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN