Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan'ı kurtarma operasyonu

Karıştığı dayak skandalıyla ilgili susmayı seçen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in yerine konuşan olayın mağduru F.K. çelişkili açıklamalar yaptı

Giriş Tarihi: 8.7.2015
Başkan'ı kurtarma operasyonu
Antalya'nın Alanya ilçesinde Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in karıştığı dayak skandalı ile ilgili sessizliği sürüyor. Bir hafta boyunca açıklama yapmayan Başkan Yücel'in yerine, saldırıya uğrayan olayın mağduru F.K. haber ajanslarına açıklama yaparak olayı kapatmaya çalıştı.

ŞİKAYETÇİ OLDUM
Başkan Adem Murat Yücel'in sevgilisi olduğu ve darp olayının bu yüzden yaşandığı iddiasını yanıtlayan F.K'nin ajanslara yaptığı çelişkili açıklamalar dikkat çekti. F.K. olayın yaşandığı gece hem Başkan Yücel'den hem Ali Ç'den şikayetçi olduğunu ve ardından şikayetini geri aldığını doğruladı.

TATLIYA BAĞLANDI

Başkan Yücel ve Ali Ç'nin kendisini tartakladığı yönünde karakola ifade veren ve bu nedenle hastaneye sevk edilerek doktor raporu alan F.K. ajanslara yaptığı açıklamada, "Sevgilim Başkan Yücel değil, onun kuzeni Ali Ç'ydi. Tartıştık fakat darp yaşanmadı. Daha sonra Başkan Adem Murat Yücel ile eşi geldi ve onlar olaya dahil olduktan sonra konu tatlıya bağlandı" dedi.

OLMAYAN İDDİALAR

F.K'nin, Başkan Yücel ve eşi geldikten sonra tatlıya bağlandığını söylediği olay nedeniyle karakola giderek şikayetçi olması düştüğü ilk çelişki olarak dikkat çekti. Karakola komşuları tarafından götürüldüğü iddiasının da yalan olduğunu ifade eden F.K, kendisi ile ilgili SABAH Akdeniz'de yayınlanan haberlerde yer almayan ayrıntıları da yalanlamış oldu. Alanya'da bomba etkisi yaratan olay, Başkan Adem Murat Yücel'in eşi ve yeğeni Ali Ç. ile sevgilisi olduğu iddia edilen F.K'nin evini basarak darp etmelerinden konunun polise yansıması ile ortaya çıkmıştı. Başkan Yücel ve yeğeni Ali Ç'nin kendisini darp ettiğini söyleyerek şikayetçi olan F.K, darp raporu almak için polis tarafından gönderildiği hastaneden dönüşte şikayetçi olmaktan vazgeçmişti. İlçede, F.K'nin bir ev ve iş vaadiyle şikayetinden vazgeçirildiği konuşulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan'ı kurtarma operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN