Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte skandalın ifade tutanağı

Alanya Belediye Başkanı Yücel'in F.K'yi darp etmesiyle ilgili ifade tutanağı ortaya çıktı. FK'nin ifadesi olayın ayrıntılarını ortaya koydu

Giriş Tarihi: 9.7.2015
İşte skandalın ifade tutanağı
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in imza attığı darp skandalının ayrıntıları, olayın mağduru F.K'nin polisteki ifadesi ile ortaya çıktı. Önceki gün haber ajanslarına açıklama yapan F.K'nin, başkanı kurtarmak adına asıl sevgilisi olarak Ali Ç. ismini ortaya attığı, Başkan Yücel'in bu isimde bir kuzeni bulunmadığı da anlaşıldı. Başkan Yücel'in 10 yıl görev yaptığı Kestel Belediyesi'nde çalışmış Ali Ç. isimli kişinin olması 'kurtarma operasyonu'ndaki bağlantıları ortaya koydu. SABAH Akdeniz'in ulaştığı F.K'nin ifade tutanağı, Başkan Yücel ile sevgili olduğu iddialarının varlığını, Yücel'in eşi ile evine giderek kendisini darp ettiğini ve polise şikayetçi olmak üzere gidip, doktor raporu alındıktan sonra şikayetçi olmaktan vazgeçtiğini doğrulayan belge oldu.

SEVGİLİ İDDİASI

F.K, Yücel ile bir yıl önce seçim sırasında tanıştıklarını ve tanıştıktan sonra arkadaş olduklarını belirterek, "Bizi görenler hakkımızda dedikodu çıkarmışlar. Bu dedikoduları Adem Murat Yücel duymuş. Benimle bu konuyu konuşmak için 28.06.2015 günü gece saat 01.00'de eşi Yıldız Yücel telefonumdan arayarak konuşmak istediklerini söylediler ve evimin yanında olduklarını söylediler" şeklinde ifade etti.

CAM NASIL KIRILDI?
İfadesinde apartman kapısının camının nasıl kırıldığını da anlatan F.K. "Beni aşağı çağırdılar. Ben de aşağı indim. Apartman kapısına geldiğimde Adem Murat Yücel araçtan inerek apartman kapısına doğru geldi. Ben de bana bir şey yapmasından çekindiğim için kapıyı sert bir şekilde kapattım. Bu sırada kapının camı kırıldı" ifadesinde bulundu.

BENİ KENDİNE ÇEKTİ

Başkan Yücel'le apartman boşluğunda yaşananları aktaran F.K. şöyle devam etti: "Kapıyı açtım apartman boşluğunda konuşmaya başladık. Kolumdan tutarak kendisine doğru çekti. Biz konuşurken eşi Yıldız Hanım geldi. Adem Murat Yücel'i alarak araca götürdü. Ben de apartman sakinlerinin duymaması için yakında bulunan Blue Star Otel yanına kadar gittim. Arkamdan araçları ile geldiler. Beni araca çağırdılar, kendi rızam ile gittim. Apartmanın önüne geldik. Yıldız Yücel ile benim eve çıktık. Dedikoduların asılsız olduğunu anlattım."

SOYADINI BİLMİYORUM
İfadesinde, Başkan Yücel'in yeğeni Ali Tokaç'tan da bahseden F.K, bu kişiyi soyadını dahi bilmeyecek kadar az tanıdığını şu cümlelerle anlattı: "Biz Yıldız Yücel ile konuştuktan sonra Adem Murat Yücel'in kuzeni olduğunu bildiğim Ali isimli şahıs ikametimin kapısına geldi. Yıldız Yücel ile aşağı inip gittiler. Ali isimli şahsın soyadını bilmiyorum."

KOLUMDA KIZARIKLAR OLDU
Yücel'in kendisini darp ettiğini söyleyerek karakola başvurduğuna ifadesinde yer veren F.K. sonraki gelişmeleri de anlatarak, kolunda kızarıklar olduğunu görünce bir anda sinirle polis merkezine gittiğini ancak çok geç olduğunu düşünerek ifade vermediğini aktardı. F.K. ifadesinde sabah saat 09.15 sıralarında polis merkezine tekrar geldiğini belirterek gelişmeleri şöyle aktardı: "Adem Murat Yücel isimli şahsın beni darp ettiğini ve şikayetçi olmaya geldiğimi söyledim. Polisler de beni devlet hastanesine götürdüler. Polis raporunu aldıktan sonra polis merkezine geldik. Olayla ilgili herhangi bir basın kuruluşuna bilgi vermedim. İsmini hatırlamadığım birkaç basın kuruluşundan aradılar. Bilgi veremeyeceğimi söyledim. Benim bilgim dışında internet sitelerinde haber yapmışlar." F.K. ifadesini Başkan Yücel ve yeğeni Ali Tokaç'tan şikayetçi olmadığını belirterek sonlandırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte skandalın ifade tutanağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN