Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyüklere nostalji küçüklere eğlence

Antalya Kaleiçi Yat Limanı'nda 4 yıl önce açılan Oyuncak Müzesi'ni şu ana kadar 160 binden fazla ziyaretçi gezdi

Giriş Tarihi: 28.7.2015
Büyüklere nostalji küçüklere eğlence
Şair araştırmacı yazar Sunay Akın'ın danışmanlığını yaptığı Antalya Oyuncak Müzesi'ne yurtiçi ve yurtdışından getirilen oyuncaklara çocuklar kadar büyükler de yoğun ilgi gösteriyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaleiçi Yat Limanı'nda açılan Antalya Oyuncak Müzesi'nde, yurtdışındaki antikacılar ve açık artırmalardan toplanan bin 500'den fazla oyuncak bulunuyor.

ASIRLIK OYUNCAKLAR

Sanayi devriminden sonra kurulan ilk fabrikaların ürettiği, Almanya, ABD ve Japonya yapımı oyuncakların yanı sıra Anadolu'dan el yapımı oyuncaklar da müzede sergileniyor. Müzedeki en eski oyuncak, 1800'lü yıllara dayanıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi Birim Sorumlusu Saliha Özdemir İpek, müzeyi 4 yılda 160 binden fazla kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

HAYAL GÜÇLERİ ZENGİNLEŞİYOR
İpek, müzenin dünyanın birçok yerinden ziyaretçi çektiğini, gelenlerin kendi ülkelerine ait oyuncakları görünce şaşırdıklarını ve mutlu olduklarını ifade etti. Müzede çocukların hayal güçlerini zenginleştirecek atölye çalışmaları da yapıldığına değinen İpek, ayrıca masal okuma ve imza günleri de düzenlediklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyüklere nostalji küçüklere eğlence
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN