Konyaaltı'da bataklık tepkisi

Konyaaltı ilçesi Arapsuyu ve Kuşkavağı mahallelerinde yaz temizliği yapılmayan dere yatakları ve kanallar bataklığa dönüştü

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Konyaaltı'da bataklık tepkisi
Antalya'da Konyaaltı ilçesi sınırları içinde yer alan Arapsuyu ve Kuşkavağı mahallelerindeki dere ve kanallar temizlenmediği için bataklığa döndü. Lüks konutların bataklık manzaralı hale gelmesi bölgede yaşayanların tepkisini çekti. Mahalle sakinleri iki mahalledeki kanal ve derelerin tehlike saçtığını belirterek temizlenmesini istedi. Vatandaşlar ayrıca kurumuş otların da yangın tehlikesi yarattığına dikkat çekti.

BATAKLIĞA DÖNÜŞTÜ

Konyaaltı ilçesindeki Arapsuyu ve Kuşkavağı mahallesi sınırları içinde yer alan eski dere yatakları ve kanallar temizlenmediği için bataklığa dönmesine mahalle sakinleri tepki gösterdi. Arapsuyu Mahallesi'nde oturan Ali Cengiz, her yıl temizlenen dere ve kanalların bu yıl temizlenmediğini söyledi. Buraların sinek yuvası haline geldiğine de dikkat çeken Cengiz, "Vatandaş her türlü çöpü ve pisliğini buralara atıyor. Belediye bu yıl temizlik yapmadığı için dere ve kanallar bataklığa dönüştü. Acil önlem alınmalı" dedi.

ÇOCUKLAR İÇİN DE TEHLİKE
Arapsuyu ve Kuşkavağı mahallesi sakinleri dere ve kanal içlerinin bataklığa dönüşmesinin insan sağlığını da etkilediğine vurgu yaptı. Dere ve kanalların çevresine bariyer bulunmadığını ve çocuklar için de tehlike oluşturduğuna dikkat çeken mahalle sakinleri, "İçindeki su balçığa dönüşmüş durumda. Küçük bir kazada çocukların can güvenliğini de tehdit ediyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

YANGIN TEHLİKESİ VAR
İki mahallenin sakinleri ayrıca dere ve kanal kenarlarında ilkbaharda büyüyen ve yaz sıcağı ile birlikte kuruyan otların yangına davetiye çıkardığını ifade etti. Sıcak havada kurumuş otların en küçük kıvılcımda yangına dönüşeceğini de belirten vatandaşlar, "Dere yatakları ile birlikte boş alanlardaki kurumuş otlar da temizlenmeli" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyaaltı'da bataklık tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN