Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobil kliniğe veteriner engeli

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Mobil kliniğe veteriner engeli

Muğla Valiliği izin vermesine rağmen belediyeler Veteriner Odası'na direnemeyince ücretsiz çalışan mobil hayvan kliniği Tatvan'a gönderildi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 2003 yılında faaliyetine başlayan mobil hayvan kliniği, engelleri aşamayınca Tatvan'a gönderildi. Fethiye ve çevresinde 5 bin, Ege ve Trakya'da 10 bin kedi ve köpeğin kısırlaştırılmasını sağlayan mobil klinik veterinerlerin şikayeti üzerine Valilik iznine rağmen çalışmayı durdurmak zorunda kaldı.

1 YIL İÇİN TATVAN'A GİDİYOR
İçerisinde hayvanlar için oluşturulan ameliyat masaları, soğutucular ve tam bir klinik bulunan mobil hayvan kliniği Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı ve Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı kurucusu Perihan Agnelli tarafından Tatvan Belediyesi'ne bir yıllığına tahsis edildi. Tatvan Belediyesi'nden gelen Veteriner Hekim Sefa Durmuş ve belediye ulaştırma görevlisi, mobil kliniği teslim alıp Bitlis'in Tatvan ilçesine götürdü.

ÇALIŞTIRMADILAR

Fethiye Hayvan Barınağı kurucusu Perihan Agnelli mobil kliniği 12 yıl önce Fethiye Belediyesi'ne kazandırdıklarını söyleyerek "Geçen yıl Fethiye civarındaki sokak köpeklerini tekrar kısırlaştırıp aşılayalım dedik. Avrupa'dan bir bağış aldım. O bağışla belediyelere ve hiç kimseye masraf olmadan bu arabayı çalıştırmak için Valilikten de müsaade aldık. Fakat Veteriner Odası Başkanlığı ve veterinerlerin aracılığıyla şikâyetler yapıldı. Çalıştırılmadık. Ücretsiz çalışan bu araç para karşılığı çalışanlar tarafından işlemez hale getirildi. Belediyeler de veterinerlerin bu isteğine direnemedi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobil kliniğe veteriner engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN