Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaralar sarılıyor

Giriş Tarihi: 4.8.2015
Yaralar sarılıyor

Elmalı'da meydana gelen sel felaketinden sonra AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani ve Antalya İl Başkanı Rıza Sümer afetzedelerin yaralarının sarılacağı sözünü verdi

Antalya'nın Elmalı ilçesi Yuva Mahallesi'nde meydana gelen sel felaketinde birçok ev çamurla kaplandı ve kullanılmaz hale geldi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile beraber AFAD ekipleri hasar tespiti için çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani ve AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer de Yuva Mahallesi'ne giderek Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici ve AK Partili Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin ile incelemelerde bulundu.

150 HAYVAN TELEF OLDU

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, bölgede son 50-60 yıldır böyle bir afet görülmediğini belirterek, "Bütün yaraları hep birlikte saracağız. İlk belirlemelere göre yaklaşık 150 civarında küçükbaş hayvan telef oldu. Bütün vatandaşlarımızın en küçük zararı, devletimizin imkanlarıyla telafi edilecektir. Diğer yol, altyapı gibi zararlar, Büyükşehir Belediyemiz ve ilgili bakanlıklarımızca giderilecektir" açıklamasını yaptı.

SAMANİ: TAKİPÇİSİYİM

AK Parti İl Başkanı Sümer de "İlk zarar tespit tutanaklarına göre 30 ev zarar görmüş ve 1 ev de yıkılmıştır. Yuva'daki zararlar inşallah en yakın zamanda sarılacaktır. Vatandaşlarımızın kötü gününde yanındayız, yanında olacağız. Can kaybının yaşanmaması tek tesellimiz" diye konuştu. Antalya Milletvekili Hüseyin Samani de, "Gerekli kurumları harekete geçirdik. Çalışmaların takipçisiyim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaralar sarılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN