Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm işçisine TOKİ müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'in TOKİ Başkanı Turan ile yaptığı toplantıdan turizm işçisine müjdeli haberler çıktı

Giriş Tarihi: 7.8.2015
Turizm işçisine TOKİ müjdesi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile yaptığı çalışma toplantısından turizm çalışanlarına müjdeli haberler çıktı. Başkan Türel, düşük gelirli turizm çalışanlarını kira öder gibi ev sahibi yapacak toplu konut projesine ilk kazmayı 2016 yılının ilk 6 ayı içerisinde vuracaklarını söyledi. TOKİ Başkanı Turan, 250-400 lira taksitle olacak bedelleri turizm emekçilerinin evlerine taşındıktan sonra ödeyeceklerini kaydetti.

5 BİN KONUT YAPILACAK

Projenin öncelikli olarak tespit edilen alanlarda ilk etapta 5 bin konut olarak başlatılması konusunda mutabakata vardıklarını anlatan Türel şu bilgileri verdi: "Arazi çalışmalarının sonuçlandırılması en erken 5-6 ayı bulabilir. Tabi biz bu arada zaman kaybetmeyeceğiz, proje çalışmalarını tamamlayacağız. Arazi sorunlarının çözülmesi, proje çalışmalarının da tamamlanmasıyla TOKİ Başkanlığımızla birlikte 2016 senesinin ilk 6 ayında kazmayı vurmak suretiyle turizm çalışanları için konut üretmeye başlayacağız."

'YAPACAĞIZ DEMİŞTİK'
Projeye çok önem verdiklerini vurgulayan Başkan Türel, "Seçimlerden önce ve seçimlerden sonra turizmde çalışan dar gelirli emekçilerimize ucuz taksitlerle ev sahibi yapabilme imkanı sunacağız demiştik. Bunun ilk adımını Sayın TOKİ Başkanımızın destekleriyle başlattık" diye konuştu.

250 LİRA TAKSİTLE EV

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Başkan Türel ile Antalya Milletvekili Lütfi Elvan'ın konunun üzerinde ısrarla durduklarını belirterek, "Ürettiğimiz konutları turizm sektöründeki alt gelir grubu emekçilere vereceğiz. Turizm çalışanları kira öder gibi ev sahibi yapacağız. 250 ile 400 lira arası bir taksitle, hem de bu bedeli evlerine taşındıktan sonra ödemek kaydıyla ev sahibi yapacağız. TOKİ artık yeni bir konsept, yeni bir mimari anlayışla çalışıyor. Yöresel mimari yöresel taşların kullanıldığı bir semt olma özelliği taşıyan projeler üzerinde çalışıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm işçisine TOKİ müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN