Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Can kurtarırken sıkıştırılıyorlar

Antalya'nın tek 112 Hızır Acil motorize timi, ambulansların gidemediği noktalardaki vakalara müdahale ediyor. Ekibin en büyük sorunu ise bilinçsiz sürücülerin sıkıştırması

Giriş Tarihi: 10.8.2015
Can kurtarırken sıkıştırılıyorlar
Antalya'nın Konyaaltı sahilinde konuşlandırılan 112 Hızır Acil motorize timinin en büy.ük sorunu bilinçsiz sürücülerin sıkıştırıp yol vermemesi. Ekipte görevli acil tıp teknisyeni Erdem Eren Şahin ile paramedik Furkan Küçükçoban, ambulansın giremediği noktalardaki her vakaya acil müdahale ediyor. 6.5 kilometrelik sahil bandındaki adli olay ve boğulma vakalarına da müdahale eden 112 ekibi, yaz mevsimiyle birlikte bir cankurtaran gibi çalışıyor.

HÜR GÜN 10 VAKA

Motorize 112 Hızır Acil ekibi, Konyaaltı kent meydanı karşısındaki yerlerinde nöbet tutuyor. Günde ortalama 10 vakaya müdahale eden 2 kişilik sağlık ekibi, aynı zamanda sıcaklarla da mücadele ediyor. Motorize oldukları için plajlardaki vakalara da bakan ekip, aşırı sıcaktan etkilenen vatandaşlara da anında müdahale ediyor. 112 Hızır Acil motorize ekibi, 2015 yılı yaz sezonunda denizde boğulan ve kıyıya çıkartılan biri çocuk 3 kişinin hayatın kurtardı. Sağlık ekibi, bu görevi severek ve azimle yaptıklarını ifade etti. Kendilerinin sağlıkçı olmalarının yanında aynı zamanda iyi bir cankurtaran olduklarını da belirten Şahin ve Küçükçoban, "İşimiz gereği karada denizde fark etmez hayat kurtarıyoruz" dedi.

BİLİNÇSİZ SÜRÜCÜ ÇOK

Sabit noktalarının Konyaaltı Kent Meydanı'ndaki 112 noktası olmasına rağmen Kaleiçi'deki vakalara da müdahale ettiklerini belirten motorize timi, en büyük sıkıntıyı bilinçsiz sürücülerin yaşattığını söyledi. Her türlü dört tekerlekli aracın yolda vakaya yetişirken kendilerini sıkıştırdığını belirten Erdem Eren Şahin ile Furkan Küçükçoban, "Trafikte bizi öyle sıkıştırıyorlar ki zaman zaman ölümle burun buruna geliyoruz. Sürücüler siren çalmamıza rağmen bizi dikkate almıyor. Araçlarını üzerimize sürüyorlar" diyerek yaşadıkları tehlikelere dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can kurtarırken sıkıştırılıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN