Sıra gençer'de

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, kendisine en yoğun muhalefet yapanlardan biri olan Tolga Cömertoğlu'nun desteğini aldı. Başkan Gencer, eleştirilere de yanıt verdi

Giriş Tarihi: 10.8.2015
Sıra gençer'de
Antalyaspor'da yarın yapılacak olan genel kurul öncesi sular ısınmaya başladı. Turizmci işadamı Mehmet Aygün'ün aday olmamasına rağmen aday olacakmış gibi algı yaratılmasının ardından bir başka turizmci ve işadamı Tolga Cömertoğlu da Gencer yönetimini en sert eleştiren açıklamalara imza atan isim olmuştu. Ancak önceki gün Cömertoğlu ile Gencer arasındaki görüşmeden 'destek' kararı çıktı.

CÖMERTOĞLU GENCER'LE

Başkan Gültekin Gencer, Tolga Cömertoğlu ile kendi otelinde konuştuğunu, aileden bir yöneticinin yeni yönetimde yer alması konusunda görüş birliğine varıldığını, ayrıca Tolga Cömertoğlu'nun hatırı sayılır bir miktarda kulübe maddi destek sağlayacağını, yeni stadyumdan bir loca alacağını ve taraftara bilet desteği sağlamaya devam edeceğini açıkladı. Gencer, Cömertoğlu'nun kendisine 'Size destek veriyorum" dediğinin de altını çizdi.

İSPATA ÇAĞIRIYORUM

Kendisi ile ilgili söylentilere genel kurulda yanıt vereceğini de söyleyen Gencer, "Çok konuşulduğu için söyleyeyim, Lokman'ın ücreti 600 bin TL iken 900 bin TL'ye çıkarılmıştır. Süper Lig'e yükselen bir takımın futbolcusunun yüzde 50 zam hakkı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu sözleşmeden menajerine de para vermedik. Aksini iddia edeni ispata davet ediyorum" dedi. Gencer, hiçbir dönemde olmadığı kadar muhasebe kayıtlarının şeffaf olduğunu da belirtti.

İBRA ETTİĞİ DÖNEMİ BİLMELİ
Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz'ın açıklamaları ile ilgili de konuşan Gültekin Gencer, "Sayın Yılmaz, Fikret Karakaş'ın mali konulara baktığı dönemi ibra ettiğini ancak son birkaç aylık dönemi etmediğini söylemiş. Bugün Ulusal Lisans alamamakla ilgili dönem, ibra ettiği 31 Aralık 2014 dönemi öncesidir. Bilmesini istedim" diye konuştu. Gencer, "Teamül gereği, Belediye Başkanı, aynı zamanda Vakıf Başkanı olmalı. Menderes Türel yeniden seçildiğinde Ali Yılmaz'ın istifa etmesi gerekirdi" dedi.

DERNEK ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRDI
Antalyaspor A.Ş'nin yarın yapacağı kongre öncesinde yüzde 56 hissenin sahibi olan ve yönetimi seçmeye yeterli oyu bulunan Antalyaspor Kulübü Derneği'nden, adaylara çağrı yapıldı. Çağrıda "Yarınki seçimde aday olmak isteyenlerin yönetim kurulu listelerinin, proje ve görüşleriyle birlikte, değerlendirmemiz açısından Pazartesi günü saat 18.30'a kadar tarafımıza iletilmesini önemle rica ederiz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıra gençer'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN