Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gencer'le devam

Antalyaspor Olağanüstü Genel Kurulu dün yapıldı. Yüzde 57 hisseye sahip Antalyaspor Kulübü Derneği'nin oyunu alan Gültekin Gencer, tek aday olduğu seçimden tekrar başkan olarak çıktı

Giriş Tarihi: 12.8.2015
Gencer'le devam
Antalyaspor'un Olağanüstü Genel Kurulu dün AKM'de gerçekleştirildi. Gültekin Gencer'in tek aday olarak katıldığı toplantı, eski başkanlardan Hasan Subaşı'nın Divan Başkanlığı'nda yapıldı. Genel Kurul'a Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel de katıldı. Tek aday olduğu için genel kurulun başında yapılan oylama, yüzde 57 hisseye sahip Antalyaspor Kulübü Derneği adına Başkan Yardımcısı İsmail Bilal'in elini kaldırmasıyla 1 dakika içinde sona erdi.

YILMAZ CEVAP İSTEDİ

Oy kullanmayacaklarını açıklayan Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz konuşma yapmak için kürsüye gelen ilk kişi oldu. Vakıf Başkanı Ali Yılmaz özellikle mali tablo konusunda ortaya atılan iddialarla ilgili Gencer yönetimine sorular sordu. Özellikle menajerlerle yaşanan ilişkilerle ilgili önemli iddialarda bulunan Yılmaz, bu sorulara yanıt verilmesini istedi. Diğer konuşmacılar da özellikle Antalyaspor'un borcunun ne kadar olduğu konusunda bilgi edinmek istediklerini söylediler.

SAMUEL ETO'O VİZYONU

Kürsüye gelen Başkan Gültekin Gencer eleştirilere cevap verdi ve kendisine yeniden bu görevi layık görenlere teşekkür etti. Veremeyecekleri hiçbir hesaplarının olmadığını ifade eden Gencer, "Eto'o transferini tartışacağımıza kulübümüzün vizyonunu daha ne kadar geliştirebiliriz sorusuna yanıt aramamız lazım" dedi. Gencer, Mehmet Özdilek'e 3 yıllık sözleşme yapanların Antalya çocuğu Yusuf Şimşek'in 3 yıllık sözleşmesine laf etmelerini de anlayamadığını söyledi.

BAŞKAN TÜREL ALKIŞLARLA

Kürsüye 'Büyük Başkan' tezahüratı ile gelen Menderes Türel ise sözlerine "En büyük Antalyaspor" diyerek başladı. Antalyaspor Başkanlığı'nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan zor olduğunu kaydeden Türel, eleştirileri saygı ile karşılayıp dikkate almak gerektiğini ifade etti. Şampiyon olmasına rağmen sokakta yönetime ciddi eleştireler olduğunu gördüğünü belirten Türel, "Bir güven tazelenmesine ihtiyaç vardı. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yeni yasa ile birlikte artık yönetimlere müdahil olmayacağımı söylemiştim. Antalyaspor yönetimine seçilen herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Düşmanımız bile seçilse destek olmak bizim görevimizdir" ifadelerini kullandı.

İKİ YENİ TRANSFER YOLDA
Mena jerlerle ilgili sorulara yanıt da veren Gencer, tüm futbolcuların bağlı bulundukları menajerlerin listesini göstererek, "Metin Korkmaz'ın 2 futbolcusu olduğunu, kendilerine danışmanlık yaptığını ve yardımcı olduğunu söyledi. Yeni yönetimin yıl sonunda 10 milyon lira bırakacağını ifade eden Gencer, 2 transferin yolda olduğunu ve yarın bu isimleri açıklayacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gencer'le devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN