Başarının adı İstek Yeditepe Koleji

Giriş Tarihi: 13.8.2015
Başarının adı İstek Yeditepe Koleji

2. dönem mezun öğrencilerinin yüzde 93'ü üniversiteli olan yüzde 64'ü de ilk 3 tercihinden birini tutturan İstek Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi, başarısı ile göz dolduruyor

İstek Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi bu yıl ikinci mezunlarını verdi. Geçen yılki ilk mezunları ile üniversite sınavında Türkiye genelinde ilk 20'ye girme başarısı gösteren okul, bu yıl daha yüksek bir derece bekliyor. Kolej bu yıl lise bölümüne Anadolu Lisesi'nin ardından Fen Lisesi'ni de ekleyip, başarı hedeflerini yükseltti. Ancak kolejin hedefi sadece öğrencilerinin hayalini kurduğu üniversiteyi kazandırmakla sınırlı değil. Sosyal hayatta da aktif öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayan İstek Antalya Yeditepe Koleji, bu amaçla öğrencilerini Almanca dilinde tiyatro oynamak için Barselona'ya, Robot Okulu'nu incelemek için Almanya'ya gönderiyor. İstek Antalya Yeditepe Koleji tam 20 dalda sosyal etkinlik kulübüne sahip olarak bu alanda diğer okullardan ayrılıyor.

ANTALYA BİRİNCİSİ
İstek Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Kınık başarının sırrını anlattı. Lise eğitimi süresince okulun Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yaptığı Performans Takip Sınavlarında Antalya birincisi olduğunu anlatan Kınık, "Ancak herkes LYS başarısını bekliyordu. 2013- 2014 eğitim öğretim döneminde 80 öğrencimiz mezun oldu. 70 öğrenci üniversiteye yerleşti, 46'sı ilk 3 tercihinden birine gitti. Mezunlarımızı verirken okulumuz henüz tanınmıyordu ancak ÖSYM'nin yayınladığı 2014 sınav başarısına ait kitapçıkta ülke genelinde ilk 20'ye girerek birçok okulun başarısını egale ettik. Antalya'da 18 özel okulun önünde birinci olduk" dedi.

BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAK
Başarının sırrını 'çok çalışmak' olarak özetleyen Kınık, "Çok iyi bir danışmanlık sistemimiz var. Her 10 ya da 12 öğrenciye bir danışman veriyoruz. Bu da öğrencileri motive ediyor ve eksiklerini tamamlamalarında yardımcı oluyor. Öğrencimizin derste anlamadığı konular olduğu takdirde cumartesi günleri yaptığımız etütlerle bu sorunu çözmüş oluyoruz. Buna rağmen öğrencimiz eksiklerini kapatamamışsa o zaman bireysel etüt yapıyoruz. Hiçbir okulun uygulamadığı sınavları 9-10-11'inci sınıflarda uygulayarak öğrenciye test mantığını da yerleştirmiş oluyoruz. Genel olarak bir sınıfın eksiği varsa önce o sınıfa, yetmediği takdirde ise bireysel etütlere alıyoruz" diye konuştu.

İLK 3 TERCİHTE YÜKSEK ORTALAMA
Bu yıl da 75 öğrencinin mezun olup üniversite sınavına girdiğini ifade eden Kınık, "75 öğrenciden 5'i puanı tutmasına rağmen tercih yapmadı, kalan 70 öğrenci ise üniversiteyi kazandı. Bunlardan 48 öğrenci ilk 3 tercihinden birine girdi. Bu ortalama diğer okullara nazaran oldukça yüksek" diye konuştu. 2015 yılı okullar sıralamasının henüz belli olmadığını ifade eden Kınık, "Bir önceki yıl ilk 1000'de öğrencimiz olmamasına rağmen bu yıl 5 öğrencimiz var. Bu da 2015'te açıklanacak verilerde çok daha iyi bir başarı elde edeceğimizi gösteriyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarının adı İstek Yeditepe Koleji
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN