CHP Antalya'da 'adam' kavgası

CHP Antalya'daki tartışmalara 'ADAM' lık kavgası da eklendi. Konyaaltı İlçe Başkanı Dalbudak ile Muratpaşa Gençlik Komisyonu Başkanı Gökoğlu arasındaki atışma dikkat çekti

Giriş Tarihi: 13.8.2015
CHP Antalya'da 'adam' kavgası
CHP'nin Antalya'da parti yöneticileri ve parti üyeleri arasında bitmek bilmeyen kavgalarına bir yenisi daha eklendi. "Millet konuşsun diye para harcayamam" deyip ilçe danışma kurulunu toplamayan CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Ömer Dalbudak ile "Parası neyse verelim" diyen Muratpaşa Gençlik Komisyonu Başkanı Ramazan Gökoğlu arasındaki atışma 'ADAM'lık kavgasına dönüştü. Antalya'da yayınlanan yerel Körfez Gazetesi'nin yazarı İdris Özyol imzalı habere göre tartışma 10 Ağustos Pazar günü saat 22.00 sıralarında Dalbudak ile Gökoğlu arasındaki telefon mesajlaşmasında yaşandı. Habere göre, Ramazan Gökoğlu'na mesaj çeken Dalbudak, "Ne oldu, paralar gelmedi?" diye sordu. Bunun üzerine de Gökoğlu, "Sayın başkan, siz yapacağınız tarihi ve yeri açıklayın. Yapacağınızın taahhüdünü verin, biz para kısmını hallederiz" şeklinde karşılık verdi. Gökoğlu'nun Konyaaltı İlçe Danışma Kurulu için gerekli olan paranın toplanması için başlattığı bireysel kampanyaya bozulan Dalbudak, söz konusu cevap üzerine, "Siz kimsiniz benim ilçemin parasını ödeyecek? Adam olun! İstediğiniz yerde size danışma yaparım lan" diye mesaj yazdı.

GENÇLERDEN TEPKİ

Dalbudak'ın bu mesajı sosyal medyada büyük tepki çekerken, yeni atanan Gençlik Kolları İl Sekreteri Okan Arı, "Ramazan Gökoğlu partimizin Muratpaşa ilçesinin Gençlik Komisyonu Başkanı'dır. Ona yöneltilen bu denli basit söylemleri tüm gençlik teşkilatına söylenmiş sayarız. Bu sebepten ötürü parti yöneticileri ithamlarına ve üsluplarına dikkat etmelidir" uyarısı yaptı.

2 BİN LİRA MALİYET

Kongre sürecine hazırlanan CHP, ilçe ve il yönetimlerine Danışma Kurulları'nı toplama çağrısı yapmıştı. Bir çok ilçe ve il yönetimi Danışma Kurulu'nu toplarken, Konyaaltı İlçe Danışma Kurulu'nu toplanmamıştı. CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Ömer Dalbudak'ın buna gerekçe olarak, "Bir danışma kurulunun maliyeti 2 bin TL. Millet konuşsun diye para harcayamam. Zaten eksi durumdayız" demişti.

HALA ALACAĞI VARMIŞ

Dalbudak, "Millet gelip konuşacak diye para mı harcayacağız? Zaten 30-40 bin lira eksi durumdayım. Seçimde ilçenin kasasına 1 lira girmemiş. Bundan sonra onu mu ödeyeceğim? Parti göndersin parasını her şeyi yapalım. Seçim döneminde ilçe örgütü olarak yemek düzenledik. Yemeğin düzenlendiği otelin 5 bin liralık borcunu geçen cebimden ödedim. Partiden 21-22 bin lira alacağım var" açıklaması yapmıştı.

ERKEN SEÇİM TEHDİTİ
İlçe Danışma Kurulu'nu toplamamalarının bir başka gerekçesini de kongre sürecine bağlayan Dalbudak, "15 Ağustos'ta kongre takvimi başlıyor. Genel Merkez'den gelen talimat var. 'Takvimle çakışan ilçe danışma kurullarını iptal edin' diyor. Bizim paramız yok. Önseçimden sonra Alanya'da il ve ilçe başkanları olarak ilk 5 sıraya giren milletvekili adayları ile toplantı yaptık. Aday başına 50'şer bin lira para istedik. Vermediler. İlçe başkanı sanki milletvekili olacak. Personel parasını cebimden veriyorum. Harcamaları cebimden yapıyorum. Seçim döneminde bir parti böyle sıkıntı yaşamamalı. Bu da ön seçimin handikabı. Herkes 'önseçimden çıktım' diyor, elini cebine atmıyor. Hepsiyle erken seçimde görüşeceğiz" ifadeleri kullanarak yaşadığı sıkıntıyı dile getirmişti.

KAMPANYA AÇMIŞTI
Dalbudak'ın bu açıklamaları ise parti tabanında tepkiyle karşılanmıştı. Bunun üzerine bir bağış kampanyası başlatan Muratpaşa Gençlik Komisyonu Başkanı Gökoğlu, 'Parasını biz verelim' teklifinde bulunmuştu. Gökoğlu, "2 bin TL'yi biz verelim ama parti tabanı konuşsun" sözleriyle başlatılan yardım kampanyasında kısa sürede 2 bin TL'lik bağış taahhüdüne ulaşmış ve "Problem maddiyse bunu çözeriz. Kampanyayı tamamen zor durumdaki ilçe başkanımıza yardımcı olmak amacıyla başlattık. Yoksa biz Konyaaaltı İlçe Başkanı'nın partililerden, parti tabanının ilçe danışma kurulunda konuşmasından korktuğunu düşünmüyoruz. Bu parayı biz toplarız. Yeter ki tabana kulak verilsin. İlk bağış beden 100 TL" diyerek tartışmanın fitilini ateşlemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Antalya'da 'adam' kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN