Paralel yurtlar öğrenci avında

Akdeniz Üniversitesi'nde kayıtlar yapılırken özel yurtlar da öğrenci kapma savaşı veriyor. Paralel yapının yurtları da öğrencileri kandırmaya çalışıyor

Giriş Tarihi: 19.8.2015
Paralel yurtlar öğrenci avında
Akdeniz Üniversitesi'nde hareketli günler yaşanıyor. Üniversite'nin yeni öğrencileri bir yandan okullarına kayıt yaptırırken bir yandan da Antalya'da kalacak yer bulma telaşını yaşıyor. Kredi Yurtlar Kurumu'nun kapasitesi tüm öğrencilere konaklama imkanı sağlamaya yetmediği için özel yurtlar devreye giriyor. Üniversitenin verdiği izinle kentteki özel yurtlar kampüs içerisinde kendilerine gösterilen alanda stant kurarak kendilerini öğrencilere beğendirmeye çalışıyor. Burada öğrencilerle iletişime geçenlerin arasında Paralel örgütün yurtları da yer alıyor. Tüm şirinlikleriyle öğrencileri avlamaya çalışan Paralel yapının lüks imkanlar yanında kullandıkları ikinci bir silah ise uygun fiyatları oluyor.

KAYIT VAR VAZGEÇMEK YOK
Çocuklarını Paralel yapıya kaptırmak istemeyen velileri uyaran yetkililer hoş vaatler ve uygun fiyatlarla yurda alınan öğrencilerin daha sonra baskı altında tutulduğuna vurgu yaparak dikkatli olunması konusunda uyarıda bulundu. Daha önce Paralel yapının yurtlarında kalan öğrenciler ise yaşadıklarını anlatarak yeni öğrencileri uyardı. İlk gün tanıştıklarında kendilerine şirin görünen bu yurtların yetkililerinin daha sonra tehditlere başladığını anlatan tecrübeli öğrenciler, "Kayıt yaptırdıktan sonra çıkmak isterseniz 'seni yakarız, bitiririz' tehditleri havada uçuşuyor ve çıkış yapmayı engelliyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yurtlar öğrenci avında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN