Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konya yolu tam gaz ilerliyor

Antalya'yı Konya ve İç Anadolu'ya bağlayan yollarda çalışmalar aralıksız devam ediyor

Giriş Tarihi: 20.8.2015
Konya yolu tam gaz ilerliyor
Antalya'yı çevre illere bağlayan önemli güzergahlarda Karayolları ekipleri harıl harıl çalışıyor. Özellikle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Lütfi Elvan'ın girişimleri çalışmalara ivme kazandırdı. Gembos Yolu olarak bilinen Konya-Beyşehir-Derebucak- İbradı Ayrımı-Taşağıl Yolu Projesi'nde önemli bir aşama katedildi. Yolun Beyşehir-Derebucak arasında yer alan kısmın 26 kilometresi sathi kaplamalı bölünmüş yol, 36 kilometresi sathi kaplamalı tek yol olmak üzere toplamda 62 kilometresi tamamlanarak trafiğe açıldı. Yolun tamamlanması ile birlikte Antalya - Konya arasında 25 kilometre kısalma sağlanacak.

DEMİRKAPI SON SÜRAT

Bu güzergâhın Antalya sınırları içinde kalan 93 km'lik kesiminde çalışmalara devam ediliyor. Yolda 4 bin 990 m uzunluğunda Demirkapı Tüneli'nin yapımı sürüyor. Tünelin 2 bin 200 metresinin kazısı bitti. Antalya'yı Konya'ya bağlayacak yollardan biri de Manavgat- Akseki-Seydişehir-Konya Yolu. Bu proje içerisinde en önemli kilometre taşlarından biri de Alacabel Tüneli. Tünel çift tüp tünel olarak inşa edilecek ve uzunluğu 7,3 kilometre olacak.
YOL 28 KM KISALACAK

Mevcut yolun standartları, kış şartlarında oluşan buzlanma sebebiyle ulaşımda kesintiler oluyordu. Tünellerin yapılmasıyla kış aylarında bile güvenli ve kesintisiz bir ulaşım sağlanacak. Ayrıca yolun Antalya sınırları içinde kalan 82 km'lik kesiminde 4 adet tünel, 1 adet viyadük, 2 adet köprü yapılacak. Çalışmalar tamamlandıktan sonra toplamda 215 kilometre uzunluğundaki yolda 28 kilometre kısalma sağlanacak ve yolun uzunluğu 187 kilometreye inecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya yolu tam gaz ilerliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN