Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastaneler şehir oteli avına çıktı

Turizmdeki krizi fırsat bilen hastaneler, da şehir oteli avına çıktı. Sağlık turizmi için otellerle sezonluk anlaşan hastaneler, artık konaklamada da sürece dahil olmak istiyor

Giriş Tarihi: 21.8.2015
Hastaneler şehir oteli avına çıktı
Turizm gelirlerinde yaşanan düşüş nedeniyle çok sayıda otelin sezon sonunda el değiştirmesi beklenen Antalya'da şehir otelleri, sağlık turizmi yapan otellerin takibine girdi. da atılım yapmak isteyen büyük hastane grupları, şehir otellerini satın alma yoluna gitmek istiyor. Antalya'da Magic Life grubu başta olmak üzere 20 yıldır birçok turistik tesiste üst düzey görevlerde yer alan Ercan Altunkıran, konuyla ilgili bilgi verdi.

GÜZELLEŞİYORLAR

Son olarak Club Hotel Falcon'un İşletme Müdürlüğü koltuğuna oturan Altunkuran, büyük hastane gruplarının Antalya'da bir çok şehir oteliyle görüşme yaptığını söyledi. Yurtdışından diş tedavileri, estetik ameliyat ve saç ektirme başta olmak üzere kozmetik ağırlıklı tedaviler için Antalya'ya gelen turist sayısının arttığını anlatan Altunkıran, "Turistler Antalya'ya gelip tatil yapıyor ve güzelleşmiş olarak dönüyorlar" dedi.

MALİYET DÜŞÜRMEK İÇİN

Hastanelerin şehir otelleriyle sezonluk anlaşmalar yaptığını anlatan Altunkıran, "Tedavileri hastanelerde gerçekleşen turistler, ardından otelde istirahat ediyorlar. Hastaneler konaklama maliyetini düşürmek istiyor. Ayrıca tedavileri otellerde de sürdürmek istiyorlar. Bu nedenle otel almaya ilgi gösteriyor" dedi.

OTELDE ÖZEL İLGİ İSTENİYOR

Hastaların bakımında bazen otellerin zorlandığını ifade eden Altınkıran, "Hastalara özel yemeklerin çıkması gerekiyor. Özel ilgi gösterilmesi gerekiyor. Hastaneler bu nedenle istirahat noktasında da devrede olmak istiyor. Bu nedenle hastaneler otel satın alarak bu anlamda işletmek istiyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastaneler şehir oteli avına çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN