Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbradı sanat kokacak

Uluslararası Alternatif Turizm Kültür ve Sanat Çalıştayları Festivali İbradı ilçesinde başladı

Giriş Tarihi: 22.8.2015
İbradı sanat kokacak
Antalya'nın İbradı İlçesi'nde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Alternatif Turizm Kültür ve Sanat Çalıştayları Festivali (ARTOROS) başladı. Türkiye, İtalya, Makedonya, Japonya, Polonya, Kosova, İran, Irak başta olmak üzere 22 ülkeden 162 sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek festivalde İbradı sokakları adeta bir sanat galerisine dönüşecek.

EL BİRLİĞİ YAPILDI
İbradı Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, ARTOROS Kültür ve Sanat Derneği işbirliği ile organize edilen EXPO 2016 Ajansı, Abdullah Nevzat Özgüven Vakfı ile Ormana Aktif A.Ş'nin de destek verdiği 2. Uluslararası Alternatif Turizm Kültür ve Sanat Çalıştayları Festivali'nde (ARTOROS) Ressam Gülsen Zengin festival direktörlüğünü üstlenirken genel koordinatörlüğünü ise Fotoğraf Sanatçısı Neslihan Yazıcılar yapacak.

SANATA DOYURACAKLAR

Festivale katılan sanatçılar Anıt Ağaç 'Arapastık Kestanesi' ,Yörük Ali Konağı, Muammer Aksoy Kültür Evi, Ürünlü Köyü sokakları Altınbeşik Mağarası başta olmak üzere ilçede pek çok ayrı mekana kuracakları atölyelerde resimden müziğe heykelden, el sanatlarına kadar bir çok sanat dalında workshop grupları oluşturarak sanatlarını halkla bütünleştirecekler.

KAPANIŞ 25 AĞUSTOS'TA
İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, festivalin her yıl daha geniş kitlelerin katılımı ile büyüdüğünü vurgulayarak geçen yıl ilki düzenlenen festivalin İbradı'yı tüm dünyaya tanıttığını kaydetti. ARTOROS festivali 25 Ağustos Salı günü yapılacak olan bir kapanış töreni ile sona erecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbradı sanat kokacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN